"Vela"

Vela vezao, ostali tresli: Sosijedadova lekcija Granadi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.02.16. | 13:41

Domaćin slavio s 3:0 na Anoeti

VelaReal Sosijedad je u naletu, a pod tim naletom nije se održala Granada pa je domaćin u 24. kolu Primere slavio na Anoeti s 3:0 golovima Mikela Ojarzabala (21), Žonatasa (45) i Ojera (61).

Već do poluvremena bilo je 2:0, a to je bio udarac od koga nemoćna Granada nije mogla da se oporavi. Gol Ojera polovinom drugog poluvremena samo je ozvaničio nova tri boda za Real Sosijedad.

Ipak, najveće zasluge za ovaj rezultat idu fantastičnom Meksikancu Karlosu Veli. Bivši fudbaler Arsenala bio je poput šivaće mašine, vezao je igru domaćin, podelio dve asistencije kod drugog i trećeg gola i bio prava pokretačka snaga Sosijedada.

Posle ovog trijumfa Real zauzima 10. poziciju na tabeli Primere sa 30 oscojenih bodova, dok je Granada u grčevitoj borbi za opstanak.

Ima 20 bodova, pretposlednja je i poražena je na četiri od poslednjih pet mečeva. Ne baš tako bajna situacija.