Nova kardinalna greška Vidića: Poklonio bod Sent Etjenu i zagorčao život Macariju! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 06.11.14. | 21:03

Taunsend utišao Tripolis, Briž se iživljavao u Kopenhagenu! Šok u Helsinkiju - HJK iščupao rogove Bikovima...

Nemanja Vidić

Ima li kraja greškama koje pravi Nemanja Vidić?! Nekada jedan od najboljih štopera sveta nikako ne može da uhvati ritam u Interu i danas je od defanzivca svetske klase ostalo samo ime. Jer, posle niza grešaka koje je srpski internacionalac imao u Seriji A i tako Neroazure stavljao u nezgodan položaj, njegova loša procena u susretu sa Sent Etjenom donela je jedan bod domaćinu i tako dodatno zakomplikovao situaciju u Grupi F - 1:1.

Inter je imao gol prednosti već posle 30 minuta, kada je strelac bio Dodo, ali... Na samom startu drugog poluvremena nekadašnji kapiten srpske reprezentacije nije uspeo da počisti loptu posle jednog kornera, praktično je poklonio rivalu, a Salu nije bilo teško da istu sprovede na pravo mesto.

Da situacija bude još gora, Inter je do kraja utakmice praktično bio u podređenom položaju i bliži porazu. A najbolju priliku promašio je Riki van Volfsvinkel u samom finišu susreta.

Inter posle četiri kola ima osam bodova, sve ostale ekipe po četiri.

Nastavlja se tesna borba za vrh tabele Grupe C! Bešiktaš je odradio rutinski posao protiv Partizana u Istanbulu, a istom merom odgovorio je i Totenhem na gostovanju u Tripolisu! Pevci su bez većih problema uzeli meru Asterasu, slavili sa 2:1, time upisali i drugi vezani trijumf i tako, gotovo je izvesno, zatvorili krug boraca za mesto u drugoj rundi Lige Evrope.

Četa Maurisija Poketina završila je ceo posao praktično već posle prvih 45 minuta, kada su viđena oba pogotka. A najzaslužniji pojedinac za novu pobedu londonskog kluba bio je Andros Taunsend, koji je upisao asistenciju, ali i pogodak. I to sa bele tačke, u 36. minutu susreta.

Svega šest minuta bilo je potrebno gostima da dupliraju prednost i praktično stave tačku na novi trijumf. U akciji su učestvovali Taunsend i Hari Kejn, koji se našao na pravom mestu u pravo vreme nakon vrlo dobrog centaršuta s leve strane.

Ipak, tu nije bio kraj. Federiko Facio je u poslednjem minutu utakmice zaradio crveni karton, baš kao i nedavnom okršaju sa Mančester Sitijem i omogućio Baralesu da sa bele tačke postavi konačnih 1:2.

Bešiktaš i Totenhem sada imaju po osam bodova, Asteras četiri, dok Partizan ima samo jedan bod.

Posle remija u Belgiji, fudbaleri Klub Briža iskalili su sav bes nad nesrećnim Kopenhagenom, koji nije uspeo da izdrži surove nalete sjajnog protivnika - 4:0.

Kopenhagenu je presudio izuzetno raspoloženi Lior Rafaelov, koji je rafalnom paljbom izbušio mrežu i bio pokretačka snaga Briža. Belgijanci su od samog starta igrali silovito i nisu dozvolili domaćinu da se razigra. Pod ogromnim pritiskom, odbrana Kopenhagena je kapitulirala već u sedmom minutu, kada je Rafaelov otvorio seriju pogodaka.

Do kraja prvog dela gosti su postigli još dva gola, a prvi je viđen u 30. minutu, a strelac je ponovo bio Rafaelov

Samo šest minuta kasnije isti fudbaler kompletirao je het-trik i tako uništio moral protivnika.

Ipak, tačku na ovu utakmicu stavio je Vormer posle nove greške odbrane domaćina i u duelu oči u oči sa Andersenom izašao kao pobednik.

Izveštaje s ostalih utakmica igranih od 19.00 potražite OVDE.