""
""

Vodite ga u Francusku: Najbolji španski golgeter MORA da igra za reprezentaciju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 13:57

Aric Aduric postigao dva spektakularna gola u pobedi Atletik Bilbaa nad Eibarom - 5:2

Ima 34 godine i opet mu ne mogu ništa. Apsolutno neuništivi Aric Aduric je vladar Baskije. Prva zvezda Atletik Bilbaa opravdala je status najboljeg napadača rođenog na teritoriji Španije ove sezone. U lokalnom derbiju, protiv Eibara, izvadio je svoj tim iz problema u koji je neočekivao upao već na početku meča, a do njegovog kraja postigao dva spektakularna gola i poveo ekipu Ernesta Valverdea ka još jednom plasmanu u Ligu Evrope - 5:2 (3:1).

Aduric ove sezone igra fudbal u svojoj biti. Ne da bi „tražio dubinu“, kako to vajni treneri traže, ili da bi igrao za ekipu. Ne, on igra za golove. I daje ih tako da mu se klanja publika i van San Mamesa. Onim srećnicima koji su imali priliku da uživo vide dve majstorije verovatno i dalje curi vodica niz bradu, a ostalim zaljubljenicima u fudbal ostaće svedočanstvo u vidu dva snimka koja zaslužuju posebno mesto u galeriji lepih poteza ove sezone u Primeri.

Najpre onaj iz 12. minuta, kad je „zaplivao“ kroz vazduh i poravnao rezultat posle centaršuta De Markosa. A onda perfektan volej levicom na ubacivanje Balenzijage u drugom delu. Sa ova dva precizna hica stigao je Aric Aduric do 25 pogodaka u sezoni, računajući sva takmičenja i čini se da bi selektor Španije Visente del Boske morao makar da razmisli hoće li ga viditi na Prvenstvo Evrope u Francuskoj.

Ako je Aduric najbolji španski centarfor računajući sva takmičenja, onda je Borha Baston najefikasnij Španac u Primeri. Centarfor Eibara dao je danas dva gola i upotpunio kolekciju umetničkih dela na 14, međutim, nije uspeo da spreči poraz svog tima. Prvi posle četiri vezana trijumfa u Primeri.

U gostujućoj ekipi od 14. minuta igrao je povremeni srpski reprezentativac Aleksandar Pantić, zamenio je povređenog Ivana Ramisa.