""

Zakuvalo se u plej-autu! Novi Pazar tone, Borac je živ

Vreme čitanja: 1min | sub. 29.04.17. | 18:11

Spartak sa igračem manje osvojio tri boda

Spartak iz Subotice gurnuo je Novi Pazar na ivicu superligaške provalije. Golubovi sa severa Bačke su na svom stadionu savladali Novi Pazar sa 2:0 u 33. kolu plej-auta i sada su se ponovo domogli osmog mesta na tabeli.

Gosti su poslednji, a ovo im je bio peti poraz u poslednjih šest utakmica, što dovoljno svedoči o lošoj formi. Nije Novom Pazaru pomoglo ni brojčana prednost od 58. minuta.

Poveli su domaći u 11. minutu golom Mileta Savkovića, a prednost je duplirao Ognjen Mudrinski u 58. minutu.

Gostujuća ekipa uspela je samo da ublaži poraz golom 10 minuta pre kraja, ali je to bilo sve.

Fudbaleri čačanskog Borca napravili su veoma važan korak u borbi za opstanak i to baš protiv Bačke koja je direktan konkurent.

Danas je za trijumf Borca bio dovoljan minimalac (1:0), a Zebrama sa Morave to je bila druga uzastopna pobeda na strani. Jedini gol na utakmici dao je Bratislav Punoševac u 73. minutu.

Pre toga Borac je kao gost vezao čak četiri poraza u gostima, ali očigledno da je stručni štab pronašao dobitnu formulu.

Fudbalerima Bačke ovo je bio treći poraz u poslednje četiri utakmice i više je nego jasno da i njih i Borac čeka pravi „pakao“ samoj završnici šampionata.