""

Zenga pisao istoriju Vulvsa u Njukaslu, Jokanu samo bod, Notingemu ne pomaže ni Stojković

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.09.16. | 18:02

Vulverhempton poslednji put slavio u Njukaslu daleke 1959. godine

Fudbaleri Hadersfilda nastavljaju da gledaju ostatak Čempionšipa sa vrha tabele. Ekipa Dejvida Vagnera je u osmom kolu Čempionšipša na svom terenu savladala nekadašnjeg premijerligaša Kvins Park Rendžers sa 2:1.

Kejsi Palmer je u 14. minutu doveo u vođstvo domaću ekipu, a u 62. minutu prednost je duplirao Elijas Kačunga. Uzbudljivu završnicu utakmice najavio je gol Idrisa Sile u 76. minutu za KPR.

Ipak, to je bilo sve što je gostujuća ekipa uspela da uradi do kraja duela. Hadersfild je upisao četvrti prvenstveni trijumf u poslednjih pet utakmica.

Notingem Forest je razočarao navijače na svom terenu, pošto je izgubio od Noriča sa 2:1. Imali su Šumari sve na svojoj strani.

Prvo je Vladimir Stojković u 33. minutu odbranio penal Vesu Hulahanu, a sedam minuta kasnije je Apostolos Velios doveo Notingem u vođstvo.

Sve se okrenulo u nastavku utakmice. Najpre je Džonatan Hoson izjednačio u 52. minutu, a 14 minuta kasnije Grejem Dorans doneo je pobedu Noriču.

Jedan od glavnih kandidata za ekspresni povratak u Premijer ligu Njukasl doživeo je neočekivan poraz na svom Sent Džejms parku od Vulverhemptona trenera Valtera Zenge sa 2:0.

Šansel Mbemba je u 29. minutu zatresao sopstvenu mrežu, a u jeku napada domaćih Vulvsi su u 62. minutu duplirali prednost preko Eldera Košte.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović počeo je meč na klupi Njukasla, a onda ga je u 63. minutu Rafa Benitez uveo u igru umesto Ajsaka Hejdena.

Njukasl je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je crveni karton u 87. minutu zaradio Vurnon Anita.

Inače, ovo je, u neku ruku, istorijska pobeda Vulvsa pošto su prethodni put u Njukaslu slavi dalekog 7. februara 1959. godine.

Slaviša Jokanović i njegov Fulam osvojili su gostovanju samo bod (0:0) u duelu sa još jednim nekadašnjim premijerligašem, Viganom.

Ovo je timu iz Londona bila treća uzastopna utakmica bez pobede u Čempionšipu, a drugi remi u pomenutom periodu.