""

Žilav je Augzburg, ali Bajern može i bez lepote (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 26.10.16. | 22:50

Bavarci srušili komšije u zanimljivom okršaju na Alijanc areni - 3:1 (2:0)

Teže nego što se očekivalo Bajern je prošao u narednu rundu Kupa Nemačke posle izvojevane pobede na svom terenu protiv žilavog komšije iz Augzburga (3:1).

Možda bi aktuelni šampioni lakše odradili posao da Karlo Ančeloti nije zamenio više od pola tima, pa su tako priliku večeras dobili igrači poput Džulijana Grina, Komana Kinglsija ili Huana Bernata. Prve minute posle puno meseci odigrao je i oporavljeni Holger Badštuber, srećom nije se povredio...

Kada je reč o samoj utakmici, Bajern je sjajno odigrao prvo poluvreme u kojem je Filip Lam već u drugom minutu doneo prednost, dok je mladi Grin u finišu povećao na 2:0 i očekivalo se mirno veče na kakva smo navikli. Međutim, ekipa Dirka Šustera krenula je ofanzivnije u nastavku i ko zna šta bi bilo da je Čeol iskoristio najstrožu kaznu posle faula nad Gojkom Kačarom u 49. minutu.

Manuel Nojer je sjajno skinuo šut Korejcu, a koji minut kansije i Tomas Miler je na drugoj strani propustio najstrožu kaznu pa zaista deluje da napadač Bajerna ima ozbiljan problem sa efikasnošću kada igra za klub. Zviznuo je loptu visoko preko gola, održao Augzburg u igri, a taj poklon gosti iz komšiluka su znali da iskoriste, pa su smanjili preko Dong Đija u 69.

Ipak, Bajern je strpljivo i umešno sačuvao prednost do kraja, a pogotkom Davida Alabe u nadoknadi vremena za konačnih 3:1 obezbedio je prolaz u osminufinala, dok će Augzburg već u subotu moći da im se revanšira u okviru Bundeslige.

Ni Šalke nije imao problema na gostovanju drugoligašu Nirnbergu gde je slavio sa 3:2 i prošao dalje, mada će trenera Markusa Vajncrela iznervirati način na koji su u drugom poluvremenu ispustili veliku prednost od čak 3:0. Besprekorni Konopljanka (dva puta), i iskusni Huntelar doneli su veliku prednost timu iz Gelzenkirhena, ali je Der Klub kaznio njihovo opuštanje u nastavku.

Prvo je Rahman Baba smešnim autogolom dao nadu domaćinu, a u 67. minutu Kempe je sa bele tačke vratio Nirnberg u život. Ipak, nisu imali snage za potpuni preokret igrači domaćina, pa je Šalke proslavio plasman u narednu rudu Kupa i pokazao da je spreman za subotnji veliki derbi sa Dortmundom, koji se igra u Bundesligi.

Keln je tek u produžetku slomio Hofenhajm i to zahvaljujući fantastičnom Antoniju Modestu koji se ponovo našao na pravom mestu i zatresao mrežu rivala iz blizine za prolaz u drugu fazu. U regularnih 90 minuta gosti su rano poveli preko Hubnera, ali je fantastičnom golčinom Marsel Rise poravnao na 1:1 u 36. minutu. Sjajan gol koji treba da vidite više puta...