""
""

Zmajevi pomilovali katastrofalnu odbranu Partizana i vratili Zvezdu u šampionsku trku (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 21.02.15. | 18:11

Dezorejntisani crno-beli gubili u 84.minutu, ali stigli do boda zahvaljujući golu Stanimirovića

Zvižduci na početku - zvižduci  na kraju! Šok za šokom u Humskoj 1: novo rukovodstvo Partizana je doživelo paklenu dobrodošlicu i povike "uprava napolje" sa svih strana stadiona, a kakve je sumanute poteze vuklo u prelaznom roku videlo se na prolećnoj premijeri, pošto je osakaćen tim Parnog valjka uspeo da zariba i remijem sa Voždovcem praktično vrati Crvenu zvezdu u šampionsku trku - 3:3.

U ludom meču, u kome su živca Grobara kidali bukvalno od prvog do poslednjeg sekunda, crno-beli su pokazali da su bez Danka Lazovića i Petra Škuletića bar 40 odsto slabiji nego jesenas, njihov izostanak ekipa sa Dušanovca umela je da iskoristi, čak stigne na korak do senzacije, ali je posle činjenice da je do 84. minuta na semaforu stajalo 2:3 sigurno zadovoljniji domaći tim.

Sve do 16 minuta pre kraja činilo se da ekipa Marka Nikolića (meč pratio iz lože na istočnoj tribini) neće platiti ceh promašajima, naročito u prvom poluvremenu, pošto je vodila 2:1 i obično u takvim situacijama znala da stane na loptu. A kako nije bilo spremnog da to učini (Saša Ilić ušao tek posle izjednačujućeg gola gostiju) Zmajevi su se razgoropadili i preko Obijore Odite i Miloša Džugurdića (inače, bivšeg fudbalera Teleoptika) uspeli da preokrenu rezultat, koji je pre njihovih pogodaka mogao da glasi 4:1, da su zicere za domaćina koristili Ninković, Kojić i Babović. Ali - nisu.

Sa Zvonkom Vargom na klupi, Stefanom Babovićem u ulozi kapitena i Ivanom Bandalovskim kao desnim bekom, koji je na debiju ostavili vrlo dobar utisak, lider Superlige je delovao u većem delu meča kao ekipa sposobna da zamaskira odlaske Škuletića i Lazovića. Čak je stvorio dovoljan broj prilika da mirno privede meč kraju, ali su greške odbrane bile takve da se ne mogu okarakterisati drugačije do - katastrofalne.

Njih je vešto koristio Obijora Odita. U prvom poluvremenu udarcima sa distance je pretio Lukaču, koji je krivac za pogodak Škerjanca, a u drugom se i sam postarao da pogodi mrežu i pokaže Marku Nikoliću i Zvonku Vargi  koliko još moraju da rade da bi u red doveli deo tima koji je, takođe, pretrpeo promene tokom zime.

Kolika je rupa u Partizanovom timu nastala odlascima Lazovića i Škuletića, možda se najbolje videlo po podatku da u prvom poluvremenju Nemanja Kojić nije imao nijedan udarac ka golu Supića. U drugom je pokušavao, ali neprecizno, pa pogodak Ninkovića i autogol Stanimirovića ostaju kao tanka nada crno-belima da neštu o ofanzivnog delu tima mogu da promene. Doduše, nepravedno bi bilo svu krivicu svaliti na pleća Kojića, koji je uspeo u 11. minutu da "stovri" šansu za prvi gol, ali ostaje utisak da je i njegovim promašajimia realizacija (p)ostala velika boljka lidera Superlige.

Da zagorčaju život domaćinu fudbaleri Voždovca su se prvi put potrudili samo frtalj časa posle primljenog gola. Iz jednog od retkih prilazaka kaznenom prostoru bivši omladinac Crvene zvezde Nikola Karaklajić je prevartio Volkova, centrirao preko Lukača pravo na glavu Davoru Škerjancu, a slovenački internacionalac poravano rezultat. Čak je i pre ubitačne završnice mogao da smesti još koju loptu u Lukačevu  mrežu, ali kad je primetio krater u poslednjoj liniji Partizana, Zoran Milinković je pribegao jedinom logičnom recpetu: jurnuo svim silama na favorita i na ramenima Obojore Odite, koji je nosio ceo tim Voždovca, vratio crno-belima milo za drago za veliki preokret u finišu avgustovskog meča.

Za glavobolju Marka Nikolića i nemirne snove Grobara, koji će bliski susret sa ljubimcima imati već naredne subote kad u Humsku 1 stigne niški Radnički.