""
""

Zvezda ide na Maltu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 05.07.16. | 20:52

Valeta ide u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona uprkos porazu na Farskim Ostrvima

Fudbaleri Crvene zvezde u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće protiv prvaka Malte, Valete. Maltežani su prošli u ovu fazu takmičenja uprkos porazu  od 2:1 protiv B36 sa Farskih Ostrva u revanš meču uvodne runde kvalifikacija.

Šampion Malte ide dalje jer je u prvoj utakmici odigranoj u Valeti slavio sa 1:0. Danas su gosti u jednom trenutku hodali po ivici provalije, ali su na kraju uspeli nekako da sačuvaju teško stečeni kapital.

Prvi meč drugog kola kvalifikacija Zvezda igra 12. ili 13.jula kao gost, dok je sedam dana kasnije revanš na stadionu "Rajko Mitić".

ZVEZDI ULAZAK U LIGU ŠAMPIONA DONOSI OZBILJAN NOVAC, A MOŽE I VAMA!

Sjajno je domaćin počeo utakmicu i već u 10. minutu golom Hanusa Torlefjsona anulirao prednost Valete iz prve utakmice.

Ipak, malteški prvak nije dozvolio da mu voda uđe u uši u prvom poluvremenu i u 24. minutu Argentinac Federiko Falkone je doneo svom timu izjednačenje, odnosno, kako se kasnije ispostavilo, plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Pogodak Hanesa Agnarsona u 66. minutu probudio je nadu kod igrača i navijača domaće ekipe, ali je to bilo sve što je B36 uradio do kraja utakmice.