ZVEZDA – ŠAHTJOR 0:0 (KRAJ)

Vreme čitanja: 3min | sre. 20.02.13. | 17:40

Pratite najzačajnije detalje sa generalne probe crveno-belih pred početak prolećnog dela sezone

Fudbaleri Crvene zvezde u Antaliji igraju poslednji pripremni meč pred nastavak prolećne sezone. Trener Aleksandar Janković još ranije je najavio da će ekipa koja istrči danas na teren prestavljati okosnicu u nastavku sezone.

Jedino iznenađenje u odnosu na neke prethodne mečeve je izostanak Vukana Savićevića iz startne postave. Umesto njega na teren je izašao Garido, koji će na ovom meču igrati iza Milijaša i Milivojevića.

CRVENA ZVEZDA – ŠAHTJOR

ZVEZDA: Bajković - Mikić, Spajić, Pantić, Petković – Garido – Milivojević, Milijaš – Lazović, Kasalica – Mudrinski

ŠAHTJOR: Kanibolicki – Srna, Kučer, Rakicki, Rac – Hubšman, Fernandinjo, Košta, Mhitarian, Tešeira - Adrijano

UTAKMICA JE POČELA!

2. minut: Darijo Srna je iz slobodnog udarca pripretio Bobanu Bajkoviću, ali je čuvar mreže crveno-belih uspešno intervenisao.

4. minut: Crvena zvezda se malo oslobodila pritiska, Lazović je probio po desnoj strani, ali je dobro reagovala odbrana Šahtjora.

6. minut: Poništen gol ukrajinske ekipe zbog ofsajda, nakon dobrog pasa Mhitarijana.

10. minut: Konstantna dominacija Ukrajinaca, Srna pravi ozbiljne probleme po levoj strani ekipe Aleksandra Jankovića.

13. minut: Garido uspešno zaustavlja pas Rakickija prema Adrijanu.

15. minut: Tešeira probija po levoj strani, ali njegov udarac zaustavlja Nikola Mikić.

20. minut: Za sada se najveće bitka vodi upravo po levoj liniji Zvezdinog tima, pa se može reći da je Nikola Petković jedan od najzaposlenijih igrača srpskog tima na terenu. Srna je izborio još jedan korner za svoj tim.

23. minut: Rakicki šutira sa 25 metara, Bajković ponovo siguran.

27. minut: Zvezda preti iz kornera koji sa leve strane izvodi Lazović. Fernandinjo izbacuje loptu iz svog kaznenog prostora.

29. minut: Još jedan poništen gol Šahtjora! Nakon šuta Fernandinja Mhitarijan je prosledio loptu u mrežu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu.

32. minut: Još jednom se zakuvalo u petercu Šahtjora, ali je Spajić napravio faul nakon slobodnog udarca kapitena Milijaša.

34. minut: Rakicki pokušava iz slobodnog udarca, ali je Bajković ponovo bio na mestu.

37. minutuMilijaš pokušava sa dvadesetak metara udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola. Ubrzo odgovara i Srna na drugoj strani, ali ostaje 0:0.

41. minut: Mhitarijan još jednom dobro šutira, ali Bajković danas brani vrlo dobro. Efektna parada Zvezdinog čuvara mreže

45. minut: Kraj prvog poluvremena.

Može se reći da su crveno-beli odigrali sasvim solidnih 45 minuta protiv učesnika osmine finala Lige šampiona. Najviše problema izabranici Aleksandra Jankovićava imali su po levom boku, gde je mnogo problema pravio Darijo Srna. Crveno-beli su sasvim dobro odradili posao u defanzivi, ali je su u napadu bili prilično bezopasni.

DRUGO POLUVREME JE POČELO!

47. mitnut. Spajić  je srušio Adrijana u jedanaestercu - penal za Šahtjor!

48. minut: Bajković brani penal Daglasa Košte! Golman crveno-belih je bukvalno uhvatio živu loptu nakon udarca Brazilca!

53. munut: Udarac Košte iz velike daljine, ali nepreciznan.

57. minut: Bajković pravovremeno istrčava ispred Tešeire, koji je mogao da se nađe u vrlo dobroj prilici.

61. minut: Izuzetno požrtvovanog Garida, ulazi talentovani Vukan Savićević. Sada će verovatno doćo do pomeranja u veznom redu crveno-belih. Garidovu poziciju bi trebao da zauzme Milivojević. Najava možda malo ofanzivnije igre crveno-belih.

62. minut: Izmena i u Šahtjoru. Umesto indisponiranog Košte, na terenu je Tajson.

64. minutu: Kontranapad Šahtjora, Srna je oteo loptu na sredini terena, usledio je pas preko Adrijanu, ali dobra reakcija Zvezdine odbrane, odnosno štopera Spajića, koji spasava siguran pogodak.

68. minut: Ponovo menja Lučesku: Umesto Tešeire na terenu je još jedan hrvatski reprezentativac - Eduardo.

72. minut: Novi prodor Srne i kombinacija sa Rakickijem, Bajković skida loptu ispred Adrijana.

73. minut: Umesto Raca na terenu je Ismaili. Već u sledećem napadu sjajna prilika za Mhitarijana, ipak njegov pokušaj loba je završio pored gola.

75. minut: Sve učestaliji napadi Šahtjora, u prilici je Eduardo koji iz neposredne blizine gađa direktno u Bajkovića.

76. minut: Umesto Kasalice na terenu je Milunović.

77. minut: Miunović je odmah u šansi, ipak, udarac sa 18. metara prolazi pored gola Ukrajinaca.

81. minut: Udarac Mhitarijana Bajković šalje u korner. Fernandinjo izvodi prekid, ali golman Zvezde ponovo skida loptu.

83. minut: Savićević pokušava da uposli Mudrinskog, ali golgeter Zvezde nije uspeo da ugrozi gol rivala.

85. mintu: Zvezda sve opasnija, udarac Milijaša iz slobodnog udarca odlazi preko gola!

87. minut: Mikić zaustavlja Ismailija. Edurado je ušao u šesnaesterac, usledio je pas ka saigraču, ali je zamenik kapitena Zvezde dobro reagovao.

90. minut: Velika uzbuđenja pred oba gola. Prvo je golman Šahtjora skinuo loptu sa glave Ognjena Mudrinskog, da bi na drugoj strani Adrijano pogodio stativu, da bi Mhitarijan u nastavku akcije promašio bukvalno prazan gol crveno-belih.