Ajaks prekinuo crnu seriju – Orlovi najzad pali

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.01.24. | 16:31

Pobeda u prvenstvu posle šest i po godina

Malo koji klub je tako išao na nerve Ajaksu poslednjih godina kao Go Ahed Iglsi. Čak i u godinama najveće dominacije, kada je Dušan Tadić nosio dres Kopljanika, Orlovima nisu mogli ništa.

Danas je najzad ta crna serija prekinuta. Posle punih šest i po godina Ajaks je u prvenstvenoj utakmici pobedio Go Ahed. Ali, ni ovog puta nije bilo nimalo lako – 3:2. Jedino je u međuvremenu upisan jedan trijumf u Kupu Holandije, a i on 2018. godine.

Daleko je, ipak, Ajaks od neke respektabilne forme. Godinu je završio ispadanjem iz Kupa od niželigaša Herkulesa, a na pripremama je doživeo težak poraz čak i od nemačkog drugoligaša Hanovera (3:0). Da to nije slučajno videlo se danas u De Adelashorstu i pored osvojena tri boda.

Sreća za tim iz Amsterdama je što je Go Ahed u još goroj formi. Ovo mu je peta uzastopna utakmica bez pobede u prvenstvu. A „do juče“ je bio iznad Ajaksa na tabeli.

Igralo se gol za gol, tri puta su Kopljanici dolazili do prednosti. I treća im je bila sreća. Brobi je u 27. minutu otvorio seriju golova, a prvo izjednačenje doneo je Edvardsen u 44. minutu, da bi maltene u sledećem napadu Tahirović doneo novo vođstvo Ajaksu, taman da ima prednost u rukama na poluvremenu.

Orlovi su stigli do 2:2 preko Kramera u 58. minutu, da bi konačan rezultat postavio Devin Rensh pogotkom u 72. na asistenciju Berghujsa, kojem je to bilo drugo dodavanje za gol na današnjoj utakmici.

Mogu u Amsterdamu malo da odahnu, ali ova igra ne obećava mnogo toga dobrog za Ajaks. Pogotovo što je vrh tabele i dalje mnogo daleko.