Mario Gece (©AFP)

Ajaks slavi ruku Marija Gecea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.05.22. | 18:49

Nemački internacionalac u poslednjim trenucima utakmice u Roterdamu skrivio penal kojim su fudbaleri Fajenorda izborili remi u okršaju sa PSV-om

Kiksnuo je Ajaks, ali odmah za njim se okliznuo i PSV. Kako stoje stvari, šampionska trka je ušla u poslednji krug, a Kopljanici imaju veliku prednost. Posle remija tima iz Amsterdama u Alkmaru (2:2), Filipsovsi su ispustili pobedu na De Kajpu u poslednjim sekundama - 2:2.

Ključni momenat utakmice, verovatno i kompletne sezone u Erediviziji dogodio se u petom minutu nadoknade. Mario Gece je igrao rukom u kaznenom prostoru tima iz Ajndhovena, a sudija nije imao dilemu - bivšem igraču Bajerna pokazao je žuti karton i dodelio Fajenordu penal. Kirijel Desers je stavio loptu na kreč i pogodio za izjednačenje, verovatno i poslao titulu u Amsterdam.

Ajaks je sačuvao četiri boda viška na dva kola do kraja. U narednom kolu dočekuje Herenven (11. maj, 20.00), a sve i da kiksne imaće popravni protiv Vitezea četiri dana kasnije (14.30). PSV je propustio veliku priliku da priđe lideru na dva boda i sav pritisak premesti na leđa Kopljanika. Do kraja sezone dočekuje Najmegen (11. maj, 20.00) i potom gostuje poslednjeplasiranom Cvoleu (15. maj, 14.30). Sada im je potrebno čudo da "otmu" titulu iz ruku Dušana Tadića i drugova.

Meč u Roterdamu počeo je sjajno za goste. Verovatno su se navijači Ajaksa preznojavali kada je Kodi Gakpo tresao mrežu Roterdamersa u prvom poluvremenu. Igrao se 16. minut kada je proleteo po levoj strani, prihvatio dubinsku loptu Fermana, sjurio se ka golu rivala i matirao Marsijana za 1:0. Samo 13 minuta kasnije ponovo stupa na scenu i postiže sjajan pogodak. Odigrao je odličan dupli pas sa Eranom Zahavijem, a onda lobovao golmana Fajenorda za 2:0.

Otišlo se na odmor sa 0:2, a sve do 86. minuta se činilo da će PSV zakuvati trku za titulu. Na scenu je stupio Desers. Postigao je gol u 86. minutu na asistenciju Sinistere i izborio dramatičnu završnicu susreta.

Nadoknada je bila četiri minuta, a u poslednji čas Gece je igrao rukom i omogućio domaćinu da izbegne poraz. Desers je stavio loptu na kreč, loptu poslao u jednu, golmana u drugu stranu za 2:2 i veliko slavlje na De Kajpu, ali i u Amsterdamu.