Ako Gornjik ne aktivira klauzulu Zvezda bi mogla da dobije veliko pojačanje! Jirka pogodio levom, pa desnom, Lehija se provukla u Zabžeu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.06.20. | 23:05

Odlična partija mladog Slovaka na pozajmici iz redova srpskog šampiona

Ako Gornjik ne aktivira klauzulu od 700.000 evra Crvena zvezda bi mogla da dobije vredno pojačanje za narednu sezonu u vidu Erika Jirke. Odlični Slovak je izuzetno napredovao u igri i više se o njemu ne može govoriti samo kao o odličnom trkaču. Igrač na pozajmici u Zabžeu postigao je dva odlična gola na prvenstvenoj utakmici sa Lehijom iz Gdanjska, koji nažalost nisu bili dovoljni da njegova ekipa osvoji tri već viđena boda - 2:2 (1:0).

Brzonogi Slovak je prvo odlično reagovao posle prekida u 19. minutu. Naleteo je na odbijenu loptu i snažnim udarcem levom nogom pronašao put do mreže. U 66. minutu Jirka je pokazao da ume odlično i da pogodi metu sa distance. Odlično je ispratio kontranapad svog tima, a onda sa ivice kaznenog prostora unutrašnjim delom kopačke pogodio suprotan ugao protivničkog gola. Sada je došao cifre od četiri postignuta pogotka na ukupno osam mečeva u dresu Gornjika.

Ali, domaćinu je pala koncetracija u finišu utakmice, pa je rezervista Lukaš Zvolinski sa dva pogotka doneo bod Lehiji. Goirnjik je sa ovim bodom skočio na deveto mesto, a Lehija na šestu poziciju poljskog prvenstva.

POLJSKA 1 – 28. KOLO

Korona Kjelce - Pjast Glivice 1:2 (1:0)