(©Reuters)

Anže prekinuo niz koji je trajao od 1993. godine, Fulžini pronašao recept za Ren

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.02.21. | 22:56

Domaćin do 14. minuta slomio otpor rivala i overio kartu za narednu fazu

Dugih 28 godina bez pobede na domaćem terenu protiv Rena je najzad okončano, a junak Anžea u pobedi u okviru Kupa Frnancuske je dvostruki strelac Anželo Fulžini koji je već do 14. minuta trasirao pobedu (2:1) svog tima.

Vezni fudbaler mrežu gostiju načeo je već u 4. minutu pošto je rutinski glavom pretočio sjajan centaršut sa levog boka u gol. Deset minuta kasnije Kapela je u šesnaestercu Rena oborio Ažer, a najstrožu kaznu izveo je Glužini i udvostručio prednost.

Dva rana pogotka predstavljala su nagoveštaj kraja niza Rena koji sedam ustakmica, odnosno od 1993. godine, nije poražen u gostima Anžeu. Kako je vreme odmicalo inicijativa kluba iz Bretanje je raasla, a gol Girasija predstavljao je idealno otvaranje drugog poluvremena. Francuski napadač iskoristio je priliku koju je samo četiri minuta ranije dobio kao prinudna izmena i iz okreta, sa levog boka, pogodio dalji ugao.

Ulasku u igru Girasija prethodila je neprijatna scena u 46. minutu kad je Del Kastilja lopta pogodila u golavu. Ofanzivac je posle snažnog udarca ostao na travi bez svesti, a posle prve intervencije medicinske službe na nosilima je iznet sa terena i prevezen u bolnicu gde će biti ustanovljena težina povrede.

Gorak ukus u ustima bar delimično je ublažio pogodak kojim su gosti umanjili zaostatak, a samo minut kasnije Girasi je mogao da donese i izjednačenje, ali je ovaj put bio neprecizan.

U nastavku susreta, uprkos sve intenzivnijim napadima rivala, Anže je uspeo da očuva vođstvo, ponovi prvenstveni uspeh iz oktobarskog gostovanja Renu u prvenstvu i pobedom se plasira u šesnaestinu finala Kupa Francuske.