Mohamed Elneni u kaznenom prostoru Oksvorda (©Reuters)

Arsenal trojkom položio kolokvijum u Oksfordu, za 20 dana čeka ga ispit na Etihadu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 09.01.23. | 22:53

Tobdžije se sat vremena mučile, pa savladale trećeligaša 3:0 za prolaz u šesnaestinu finala FA kupa

Čvrst otpor pružio je petnaestoplasirani tim Lige jedan vodećoj ekipi Premijer lige, ali kada im je ponestalo snage, fudbaleri Oksforda morali su da polože oružja pred kvalitetnijim igračima Arsenala. Na kraju - ubedljivih 3:0, mada možda i previsokih za viđeno na terenu Kasam stadiona u gradću mnogo poznatijem po čuvenom univerzitetu nego po fudbalskom klubu.

Bio je ovo prvi susret Tobdžija i Žutih posle 20 godina, kada su takođe slavili fudbaleri Arsenala (2:0). Tada je svoj jubilarni 100. gol za Arsenal dao holandski golgeter Denis Bergkamp, a večeras su pobedu obezbedili Mohamed Elneni (63. minut) i Edvard Nketija (70, 76).

Iako su golovi postignuti u relativno kratnom vremenskom razmaku, čak sat vremena trebalo je fudbalerima Arsenala da slome otpor rivala. Nijedan šut u okvir gola nisu uputili gosti tokom prvog poluvremena (što im je bio drugi put ove sezone), a prvu konkretnu šansu, koja zaličila na pogodak, stvorili su tek u 55. minutu, kada je defanzivac domaćeg tima, Luis Bejt pred gol-linijom otklonio opasnost posle šuta Sake.

Ipak, ekipa Okfsforda, očigledno limitiranog kvaliteta za ovakav izazov, bila je bezopasna, pa se može reći i da Artetini izabranici nisu trošili previše energije s obzirom na izazove koji ih čekaju u nastavku sezone. U okviru šampionske trke u prvenstvu engleske sledi gostovanje kod komšijskog Totenhema, pa derbi sa Mančester Junajtedom, a onda i duel sa Sitijem u gostima, 28. januara u okviru šesnaestine finala FA kupa.

Tu je i osmina finala Lige Evrope, pa neće biti iznenađenje ukoliko u londonskom klubu odluče da žrtvuju učešće u najstarijem fudbalskom takmičenju kako ne bi rizikovali umor i povrede igrača. Poslednji od 14 trofeja u FA kupu Arsenal je osvojio 2020. godine. Mada, treba imati u vidu da su pomenute 2003. godine, kada je prethodni put savladan Oksford, Tobdžije išle do samog kraja. Za sujeverne, taj podatak bi mogao biti značajan.