Arsenal u zavojima: Pobeda u senci Mustafijeve povrede (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.01.20. | 22:59

Tobdžije prošle u osminu finala FA kupa - 2:1

Bolnica na kraju grada! Kao naziv nekadašnje hit serije izgleda danas svlačionica Arsenala. Malerima Tobdžija nema kraja, pristižu jedan za drugim. Prošao je tim Mikela Artete u osminu finala FA kupa pobedom u Bornmutu (2:1), ali je trijumf ostao u senci povrede Škodrana Mustafija.

Nemački reprezentativac je na nosilima iznet s terena, po prvim informacijama u pitanju je povreda zgloba, nimalo naivna, ali će se preciznije informacije dobiti tek posle pregleda u bolnici. S obzirom na Mustafijev izraz lica, koje je pokrio dlanovima dok je iznošen na nosilima, fanovi Arsenala ne mogu da očekuju neke dobre vesti.

Ovo je još jedan veliki udarac za odbranu londonskog kluba, u kojoj već nedostaju Kalum Čejmbers i Kjeran Tirni, za koje se ne zna kada će se vratiti na teren, a ni Sead Kolašinac još nije dovoljno spreman da bi se vratio na teren.

Što se tiče duela sa Bornmutom, pobeda Arsenala je tek u samom finišu bila ugrožena, kada je domaćin smanjio na 2:1 golom Saridža u 94. minutu. Arbitri su morali da provere uz pomoć VAR-a i potvrdili da je gol regularan.

Pre toga, Tobdžije su u prvih 25 minuta došle do dva gola prednosti, preko Sake i Nketije. Tu prednost su rutinski čuvale do pred kraj meča, kada je Bornmut zapretio. Igrao se 101 minut, ali je ostalo 2:1 za goste iz Londona, koji će u osmini finala FA kupa igrati protiv Portsmuta.