AZIJA: Ranković i Živković daleko od titule, Kejn i Rišarlison pokazali Balestijeru kako protiv Lajon Sitija

Vreme čitanja: 1min | pon. 31.07.23. | 08:22

Pogledajte koji nas to značajni sportski događaji očekuju na najvećem kontinentu

(Fudbal, Singapur 1)

Nisu baš dobri izgledi Aleksandru Rankoviću i njegovom Lajon Sitiju da osvoje šampionat Singapura. Porazi od DPMM-a i lidera Albireks Nigate (oba sa po 3:1) sredinom jula umanjili su mu šanse. Tim za koji je nedavno potpisao Rišairo Živković posle 20 kola je treći na tabeli, sa osam poena manje od Albireksa. Barem danas može da preskoči Tampines Roverse, koji su na +2, ali uz odigran meč više. Balestijer, sa kojim Lajon Siti danas igra, drži četvrtu poziciju, ali ima čak devet poena manje. Zanimljivo, nijednom ove sezone nije odigrao nerešeno (11 pobeda i devet poraza). Oba dosadašnja susreta u sezoni Lajon Siti je rešio u svoju korist, u martu sa 3:0, a 1. juna sa 5:4. Na oba meča je ekipu vodio Risto Vidaković, njega je Ranković zamenio tek od 1. jula. Od tada Lajon ima po tri pobede i poraza, s tim da je poslednji neuspeh doživeo pre pet dana u prijateljskoj utakmici sa Totenhemom (1:5). Tada se singapurski tim dobro držao, vodio je do poslednjeg minuta prvog poluvremena, kada je Hari Kejn izjednačio iz jedanaesterca. U nastavku je u igru ušao Rišarlison, koji je het-trikom doneo Pevcima ubedljiv trijumf.

----------

Ako na svoj tiket dodaš jednu utakmicu Svetskog prvenstva za žene, možeš da dobiješ vikend za dvoje u hotelu Ramonda + 10.000 rsd