AZIJA: Žeđijang nemilosrdan prema fenjerašu, Hejlungđang i Peking opet remizirali

Vreme čitanja: 1min | pon. 26.07.21. | 21:23

Pogledajte rezime najvažnijih mečeva dana sa azijskog kontinenta

HEJLUNGĐANG – PEKING UNVERZITET 1:1 (1:0)

(Fudbal, Kina 2)

Podela plena u duelu ekipa sa potpuno drugačijim ambicijama. Hejlungđang se nada plasmanu u elitu, dok bi Peking samo da opstane u drugom rangu. Na putu ka ostvarivanju svojih ciljeva danas su napravili po korak, kojim su svakako zadovoljniji gosti. Domaćin je poveo u 40. minutu preko Evoloa, ali je posle osam minuta igre u drugom delu ostao sa igračem manje (Li Šuai zaradio isključenje). Iskoristili su to fudbaleri Pekinga da izjednače, precizan je sa kreča u 66. minutu bio Jan Šingčuang. Ipak, gosti nisu uspevali da dođu do preokreta, a kada je Liao zaradio crveni u drugom minutu nadoknade, sve je postalo jasno. Interesantno je da je ovo četvrti remi ovih ekipa na poslednjih pet međusobnih okršaja.

PEKING TEHNOLODŽI – ŽEĐIJANG 0:5 (0:3)

Sasvim očekivan rasplet u duelu poslednjeplasiranog i drugoplasiranog tima lige. Žeđijang je nastavio da korača ka plasmanu u najviši rang, dok je Peking Tehnolodži sve bliži trećoj ligi. Gosti su bili prilično surovi, do poluvremena su rešili pitanje pobednika, ali se tu nisu zaustavili. Žong je sa dva gola u 13. i 33. minutu utabao put ka pobedi, a sve je postalo jasno kada je Mateus u 44. minutu povisio na 3:0. Na samom startu drugog dela Mušekvi postiže još jedan gol, da bi hrvatski fudbaler Franko Andrijašević u 84. minutu postavio konačan rezultat.