Ilija Babić (Star sport)

Babić ušao, pogodio i pečatirao opstanak Spartaka

Vreme čitanja: 4min | pon. 13.05.24. | 18:14

Suma nije iskoristio penal, Mudrunski dvaput uzrmao stativu, ali su Subotičani slavili u petom kolu plej-auta Mozzart Bet Superlige - 0:1 (0:0)

(Od dopsinika Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Kao da je suđeno da Novi Pazar i Spartak ove sezone igraju na malo golova i da se raduje gostujući tim. Treći put u takmičarskoj 2023/24 završilo je „od nula do jednog“. Krajem decembra na Gradskom stadionu bilo je 0:1, kao početkom marta na severu Bačke i danas kraj Jošanice.

Ekipa Slakva Matića ranije je obezbedila opstanak, a sada je to pošlo za rukom i družini Miloša Kruščića. Utakmicu će zbog debija u elitnom rangu pamtiti pazarski omladinac Irfan Kahrović.

Pazar nije realizovao najstrožu kaznu, Ognjen Mudrinski je dva puta pogodio stativu, a Ilija Babić mrežu Nikole Mirkovića za sva tri boda.

Rivali su u prvom poluvremenu pretili praznim pušakama. Bilo je sijaset šuteva sa distance, pogotovo u režiji domaćina, ali malo opasnih. Bio je i penal, ali ga neposredno pre odmora nije iskoristio Sejduba Suma.

Gosti su postigli gol preko Mudrinskog u 18. minutu, koji je poništen posle trominutne aktivnosti u VAR sobi. U ofsajdu se ranije našao Andrej Todoroski.

Plavi još jednom sa dominantnim žutim nijansama otvorili su smislenom akcijom Adema Ljajića, Nikole Karaklajića i Nikole Srećkovića u devetom minutu, što je ispratio Mihailo Bogićević i izbacio u korner.

Dosta su se Matićevi momci oslanjali na šuteve iz daljine. Probali su redom Adetunđi Rasak Adešina u 11, Srećković u 15, Miljan Momčilović u 22, Dragan Bojat u 27. i Adem Ljajić u 37. minutu. Jedino je Bojat sa oko 18 metara naterao Vulića da interveniše. Ljajić je nanišanio Adešinu na deset metara od protivničke mreže u 35. minutu, ali je na Nigerijca naleteo Vulić i dobio faul.

Srećković je pronašao Ebenezera Anana u kaznenom prostoru Subotičana, a novopečenog reprezentivca Gane nepropisno je zaustavio Jug Stanojev - jedneasterac. Odgovornost je u 45. preuzeo Suma i nanišanio u stativu. U nastavku akcije Srećković je prebacio gol.

Na drugoj strani malo je zapretio Todoroski sa oko 13 metara iskosa u 13. minutu, što je Mirković lako pokupio. Mudrinski je na centaršut Todoroskog iz slobodnjaka glavom pogodio stativu u 30. minutu, da bi Stefan Tomović četiri minuta kasnije sa skoro 20 metara tukao pored nje.

Rikošet u koji je Anan uveo Abdulaja Sisea u prvom mintuu nadoknade umalo nije doneo autogol i vođstvo Spartaku. Na obaveznu pauzu otišlo se najnepopularnijim rezultatom.

Ljajić je u 54. minutu lukavo probao sa oko 15 metara, pored gola. Bivši reprezentativac Srbije sjajno je dva minuta docnije video ubacivanje Bojata, kojem je na petercu zasmetao Bogićević.

Uzvratio je Mudrinski na centaršut Stanojeva u 59. minutu. Snažni centarfor drugi put je pogodio stativu. Opet je vruće bilo u šesnaestercu Pazaraca u 62. minutu, ali se zaigrao Todoroski i dozvolio domaćoj odbrani da se posloži. Todoroski je probao sa odstojanja u 66. minutu, pravo u Mirkovića.

Majstorija Ljajića u 70. minutu. Pronašao je miljenik publike prostor za udarac sa oko 18 metara, a Vulić je maestralno odbranio. Kazna je stigla u 74. minutu. Todoroski je "bacio u vatru" rezervistu Iliju Babića, koji je ušao u kazneni prostor Novog Pazara i lepo potegao pod prečku sa oko 13 metara - 0:1.

Sise je posle kornera Filipa Kneževića u 78. minutu iz neposredne blizine glavom promašio gol, da bi dva minuta potom probao i Mihailo Petković sa 17 metara, samo do Vulića. Ljajić je prebacio prečku u 82. minutu iz slobodnjaka sa za njega skoro idealnog mesta. Probao je i Knežević iz velike gužve u 89. minutu.