Bajbekov pogodak protiv Zlatibora (© Star sport)

Bajbek proradio: Trebalo mi je vremena, pomažu mi Suma i Banjak

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.03.21. | 14:16

Francuski napadač hvali i trenera Stanojevića

Dočekao je i Žan Kristof Bajbek da ugleda prezime na semaforu Partizanovog stadiona. Pet meseci je prošlo otkako je stigao u Humsku, malo su ga sputavale povrede, malo višek kilograma, malo duga pauza pre potpisa za crno-bele, da bi napokon, proradio.

U utakmici 27. superligaškog kola sa Zlatiborom (5:1) pogodio je mrežu gostiju iz Čajetine i nagovestio da bi do kraja sezone mogao da proširi napadački arsenal u ekipi Aleksandra Stanojevića.

Veoma sam srećan zbog prvenca. Dosta vremena je prošlo otkako sam došao, borio sam se svakodnevno, radio naporno, trebalo je vremena da nadoknadim mesece bez treninga i utakmica pre dolaska u Partizan“, osvrće se bivši član PSŽ-a i Utrehta na dugu pauzu koja je očigledno ostavila traga.

Toliko da je dosad skupio samo 218 minuta takmičarskog fudbala. Tokom proleća dobijao je šansu u drugim poluvremenima susreta sa Napretkom, Novim Pazarom, Inđijom i Vojvodinom, a posrećilo mu se da pogodi cilj protiv novajlije u elitnom rangu.

Davao sam golove u prijateljskim, do juče nisam imao uspeha u zvaničnim utakmicama, zato mi pogodak protiv Zlatibora dosta znači na planu samopouzdanja“.

Iako je dugo bio van pogona, Bajbek je uživao podršku timskih kolega. Posebno stranaca.

„Mnogo ljudi mi pomaže, počevši od Makija Banjaka, koji mi je kao brat, preko 'starca' kako zovem Sejdubu Sumu, zatim trenera Aleksandra Stanojevića, koji je uvek tu za mene i sa kojim sam slobodan da pričam otvoreno i prijateljski, do doktora Siniše Petkovića, fizioterapeuta Igora Krtinića i drugih“.

Raduje se 27-godišnji centarfor što crno-beli pobeđuju svakog ko im stane na put.

Partizan je ušao u dobar niz, daćemo svi sve od sebe da tako ostane“, zagledan je Žan Kristof Bajbek ka utakmici narednog kola, gostovanju OFK Bačkoj, u subotu od 15 časova.