Balkanski duo izbacio Džerardov Rendžers: Birmančević i Čolak doveli Malme na korak od LŠ (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 10.08.21. | 22:47

I to posle preokreta, sa igračem manje na terenu - 2:1 (0:1)

Iznenađenje u Glazgovu - Rendžers je kvalifikacije za Ligu šampiona završio u trećoj rundi. Bolji od šampiona Škotske, i to u oba meča, bio je Malme. Identičnim rezultatom kao u Švedskoj, ekipa Jona Dala Tomasona je na balkanski pogon savladala Policajce i u njihovoj "postaji" i došla na korak od grupne faze Lige šampiona, jer je u plej-ofu, izvan svih očekivanja, čeka Ludogorec - 2:1 (0:1).

Blickrig, baš kao i pre sedam dana. Tada u režiji Veljka Birmančevića (gol i asistencija), večeras Antonija Čolaka. Hrvatski napadač je za svega pet minuta postigao dva gola, preokrenuo rezultat i evropsku barku Rendžersa poslao tokom Lige Evrope.

Ništa nije ukazivalo na ovakav ishod. Rendžers je već u 18. minutu preko Alfreda Morelosa nadoknadio minus iz prvog meča, a u samom finišu prvog poluvremena Inosent Bonke je zbog nesmotrenog starta zaradio drugi žuti i ostavio svoje saigrače da čitavo drugo poluvreme odolevaju napadima Džerardove ekipe brojčano inferiorni.

Međutim, umesto ofanzive domaćina - bum, bum! Kao dlanom o dlan Čolak je u periodu od 53. do 58. minuta "okrenuo" prošplogodišnjeg učesnika osmine-finala Lige Evrope naglavačke i još jednom demonstirao u kakvoj se formi nalazi (devet golova - deset utakmica).

Prvi gol postigao je uz veliku pomoć Birmančevića. Ostavio je Hrvat povratnu loptu bivšem fudbaleru Čukaričkog, Veljko je uneo u sredinu i kako treneri vole da kažu, "ispod lakta" vratio Čolaku, koji je iz okreta, na prvu, pogodio malu mrežicu.

Kod drugog je već sam odradio čitav posao. U prijemu je posle izvedenog auta izbacio čuvara iz igre i ponovo leđima okrenut golu, iz okreta, gađao precizno - ovog puta bliži ugao.

Očekivano, usledila je tada opsada Dalinovog gola, torpedovali su domaći igrači švedskog čuvara mreže, posebno u finišu meča (tri uzastopna udarca samo oko 90. minuta), ali je 34-godišnji golman uz pomoć saigrača uspeo da sačuva mrežu i pošalje Rendžers u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope, gde ga čeka bolji iz duela Kairat - Alaškert.

Identičan rezultat onom iz prve utakmice ostvarila je i Benfika na svom Lužu protiv moskovskog Spartaka - 2:0 (0:0).

Ruski tim je koliko-toliko mogao da se nada rezultatskom povratku do 58. minuta, kada je letošnje pojačanje Žoao Mario sačekao odbitak na desetak metara od gola i poslao ga kroz gustu šumu nogu gostujućih igrača. Trijumf lisabonskih Orlova je u nadoknadi meča uvećao defanzivac Spartaka Samjuel Žigo nesrećnom intervencijom.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 3. KOLO (REVANŠI)

Šerif - Crvena zvezda 1:0 (1:0) Prvi meč 1:1