Slavlje igrača Sasuola (©Reuters)

Barbin poklon Sasuolu za izlaz iz krize (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.04.21. | 22:47

Benevento i dalje bez pobede na svom stadionu u 2021. godini

Ova 2021- godina uveliko je zagazila u svoj četvrti mesec, a Benevento i dalje ne može da se pohvali trijumfom u istoj! Štaviše, Veštice su bukvalno poklonile tri boda Sasuolu koji je slavio minimalnim rezultatom (1:0) zahvaljujući autogolu Federika Barbe...

Benevento je tako ostao bez trijumfa na svom stadionu Ćiro Vigorito i u devetoj vezanoj utakmici, a večeras se piše i peti poraz... Sasuolu je ovo prvi trijumf posle tri uzastopna meča u kojim je osvojen tek jedan bod.

Nema za čim mnogo da žali tim Filipa Inzagija pošto je sastav njegovog kolege Roberta de Zerbija bolje spremio utakmicu. Ovog puta odbrana nije bila problem, ali jeste realizacija koje praktično nije bilo, uprkos nekoliko solidnih šansi na utakmici. Kada nisu mogli gosti, onda se Benevento poneo kao suviše dobar domaćin i poklonio im trijumf. Igrao se sam finiš prvog poluvremena kada je Džeremi Boga izvukao keca iz rukava, iskoristio svoje trkačke sposobnosti i lakoperno ušao u kazneni prostor, poslao opasan centaršut koji je Federiko Barba pretvorio u autogol. Doduše, Sasuolo je zaslužio to vođstvo možda i ranije...

U nastavku su gosti iz Ređo Emilije propustili još nekoliko dobrih šansi da udvostruče prednost i tako reše utakmicu. Čak četiri nisu iskorišćene u periodu od šest minuta, a neprecizni su bili Boga, Filip Đuričić, Đanluka Lapadula i Lukas Haraslin. Srećom po Sasuolo, Benevento nije znao da kazne sve te promašaje, iako je u nadoknadi dva puta ozbiljno pripretio preko Kamila Glika i Fabija Depaolija.