Bešiktašova bruka i Spajićeva asistencija u blistavoj večeri Kasimpaše, Milunović "skrivio" penal u Sivasu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.04.22. | 22:12

Porazi favorita obeležili dan u turskom šampionatu

Teško da postoji pravi odgovor na pitanje šta se dešava sa turskim gigantima u ovoj sezoni, ali jasno je većina njihovih navijača jedva čeka da se ova sumorna sezona konačno završi. To možda nije slučaj samo sa pristalicama Fenerbahčea, s obzirom da se njihova ekipa bori za Ligu šampiona, ali zato oni koji navijaju za Bešiktaš i Galatasaraj nemaju čime da se podiče. Bešiktaš je večeras doživeo pravu bruku na svom terenu, gde je poražen od Kasimpaše sa 0:3, pa je tako drastično umanjio mogućnost da se u finišu sezone dokopa četvrtog mesta.

Sa druge strane, ekipa srpskog reprezentativca Uroša Spajića maksimalno je iskoristila svaku priliku koja joj se ukazala pred golom Ersina Destanoglua i stigla do ubedljive pobede. Gosti su poveli u 28. minuta posle odlične kornera i odličnog skoka upravo Spajića, koji je asistirao snalažljivom Džeksonu Muleki u kaznenom prostoru domaćina.

Bešiktaš je sve vreme napadao, ali je Kasimpaša bila ubitačna iz kontranapada. Jednu takvu, u kojoj je poslednja linija domaćina uhvaćena na spavanju, iskoristio je Martada Ben Uane i lobovao istrčalog Destanoglua.

Sve je definitivno bilo rešeno u 82. minutu, kada je Bešiktašova odbrana poklonila drugi gol Muleki. Prethodno je izuzetan posao odradio Haris Hajradinović, koji je oduzeo čistu loptu protivnima na ivici kaznog prostora, a onda je ostavio na tacni svom najisturenijem igraču.

U drugoj današnjoj utakmici, Sivas je savladao (1:0) Alanju na svom terenu golom Fajsala Fadžra iz jedanaesterca u 52. minutu. Penal je dosuđen posle gledanja VAR snimka, na osnovu kojeg je sudija Umit Ozturk ustanovio da je Nemanja Milunović nagazio Jatabarea, pa mu je pored najstrože kazne dodelio i žuti karton.

Alanji je ovo bio treći uzastopni poraz, zbog čega polako ostaje bez pozicije koja vodi u evropska takmičenja, mada je tu i međusobni okršaj u polufinalu Kupa Turske 10. maja, dok je Sivas i formalno obezbedio opstanak u elitnom takmičenju.

TURSKA 1 - 34. KOLO:

Rize - Fenerbahče 0:6 (0:3)