Biće ovo luda, vrela sezona u Portugaliji…. Levi bek Brage uništio Benfikinu poznatu odbranu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.20. | 23:10

Porto preokrenuo i slavio

Miriše na nikad uzbudljiviju šampionsku trku u portugalskoj Primeiri…

Posle furioznog starta i pet pobeda u isto toliko mečeva, Benfika je počela da pada i danas je vezala drugi poraz. Braga je na Lužu vodila 3:0 i i na kraju slavila 3:2 čime je stigla Benfiku na drugom mestu, a lider ostaje Sporting koji pod Amorimom konačno deluje kao šampionski materijal. Tu je i Porto koji je današnjim preokretom protiv Portimonensea (3:1) uhvatio priključak posle slabijeg starta sezone.

Benfika je večeras odigrala kriminalnu utakmicu u defanzivnoj fazi i posle nešto više od sat vremena igre je gubila 0:3!

Juri Medeiroš je prelepim golom u 38. minutu najavio brodolom lisabonskih Orlova. A onda je u drugom poluvremenu na scenu stupio levi bek Fransisko Moura koji je večeras igrao nešto ofanzivnije i za 13 minuta dva puta kaznio katastrofalne reakcije Benfikine poslednje linije. Prvo je prošao iza leđa Otamendiju i Vertongenu, a onda iskoristio kardinalnu grešku Otamendija i golmana Vlahodimosa.

Uspeo je Seferović golovima u finišu da vrati nadu Benfiki, čak je u nadoknadi vremena i treći put zatresao mrežu, ali mu je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Porto je ranije u toku dana uspeo da bar na trenutak zaboravi na poraz od Pasoš Fererire u prethodnom kolu pošto je savladao Portimonense sa 3:1.

Apsolutni heroj meča bio je Seržo Oliveira, ove sezone ubedljivo najbolji igrač Porta koga zbog toga već porede sa Dekom. Naime, Oliveira je u prvih 10 utakmica ove sezone – računamo tu i Ligu šampiona – postigao šest golova i još tri namestio. Protiv Portimonensea dve asistencije i gol. Poslednji vezista koji je bio toliko efikasan u napadu bio je baš Deko i to u sezoni 1999/2000. Te sezone je čuveni Portugalac postigao ukupno 19 golova.

Sam Oliveira naravno ističe da nema tu mesta poređenja. Deko je legenda, a Seržo Oliveira već 28-godišnjak koji se do sada motao po klubovima kakvi su Mehelen, Beira Mar, Pasoš, Nant, PAOK... Sve pristojno, ali nisu baš Barselona i Čelsi.