Blamaža u Hrvatskoj: Osijek ispao od Kizilžara, navijači tražili ostavku od Bjelice

Vreme čitanja: 4min | čet. 28.07.22. | 22:59

Kazahstanci slavili u Gradskom vrtu - 2:0

Doneo je Osijek iz Kazahstana pobedu od 2:1, ali mu ona nije bila dovoljna za prolazak u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Ozbiljnu blamažu u revanš meču na Gradskom vrtu doživela je ekipa Nenada Bjelice pošto je poražena od Kizilžara sa 0:2 i tako večeras okončala svoje učešće u evrokupovima za ovu sezonu.

Osijek je očigledno olako shvatio revanš, pa je krenuo prilično opušteno, napadao, promašivao šanse, pa je drugih 45 minuta dočekao aktivan rezultat. Gosti su odmah zapretili preko Jakoleva, ušlo se u otvorenu borbu, a onda je usledio šok u 62. minutu koji je potpuno promenio dešavanja na terenu.

Nakon centaršuta sa desne strane u kaznenom prostoru domaćina najbolje se snašao Giorgi Ivanijadze i anulirao prednost Hrvata iz prvog meča. Goste je to dodatno osokolilo i motivisalo, a devet minuta kasnije usledio je novi šok na Gradskom vrtu. Strelac je bio Musa Kone na centaršut Bušmana.

Menjao je Bjelica, gurnuo sve karte u napadu. Najbliže pogotku bio je Dion Drena Beljo, ali su ga Kazahtstanci uspešno izblokirali. Kolika je ovo zapravo blamaža govori i činjenica da se Kizilžar nalazi tek na 12. mestu svog šampiona, odnosno samo tri boda od opasne zone nakon 15 prvenstvenih kola, pa stoga i ne čudi što su navijači Osijeka posle meča tražili ostavku od šefa struke Nenada Bjelice.

Večeras je eliminisana i Budućnost, kojoj nije bila dovoljna pobeda nad Brejdablikom od 2:1, pošto su Islanđani u Podgoricu došli sa dva gola prednosti. Domaćin je poveo golom Branislava Jankovića u 38. minutu, ali ga je isekao izjednačujući gol Torvaldsona u 51. minutu. Nadu domaćinu doneo je Vladan Andžić u 86. minutu, ali se rezultat do kraja više nije menjao.

Fantastičnu seriju golova nastavio je Nikola Krstović, koji je postigao prvi gol u večerašnjem slavlju nad Vikingurom i to ponovo na prilično efektan način - 2:0 (2:0). Bivši napadač Crvene zvezde upisao se na svakom od dosadašnjih šest mečeva u ovoj sezoni. Ukupno je postigao sedam golova, od čega pet u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 2. KOLO (REVANŠI)

Linkoln Red Imps - Tobol 0:1 (0:1) - prvi meč 0:2

TNS - Vikingur 0:0 - prvi meč 0:2

Balkani - La Florita 6:0 (2:0) - prvi meč 4:0

Inter Eskaldes - Kluž 1:1 (1:0) – prvi meč 0:3

AIK Stokholm - Vorskla 2:0 (1:0) – prvi meč 2:3

Gomel - Aris 1:2 (1:2) – prvi meč 1:5

KI Klaksvik - Sutjeska 1:0 – prvi meč 0:0

Astana - Rakov 0:1 (0:1) - prvi meč 0:5