©AFP

Bode pao u produžetku: Ajaks u 120. minutu sačuvala prečka

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.02.24. | 21:21

Norvežani poklekli u dodatnih 30 minuta revanša protiv Kopljanika (1:2)

Po gol i crveni karton začinili su susret u Bodeu gde su se rivali nakon nerešenog rezultata (1:1) posle 90 minuta, za mesto u osmini finala Lige konferencije borili kroz produžetke u kojima je Ajaks preko Keneta Tejlora stigao do pobede (2:1).

Remi u Amsterdamu (2:2) primorao je rivale da bez kalkulacija uđu u revanš, a svesni da nemaju šta da čekaju Kopljanici su odmah pokazali zube i u 34. minutu golom Berghuisa na asistenciju Brobija prebacili rezultatski pritisak na pleća Norvežana.

Ipak, posle prednosti, za holandski klub su počeli da se nižu problemi od kojih je prvi bio povreda Brajana Brobija samo osam minuta kasnije.

Na peh koji je doživeo trenutno najbolji igrač Ajaksa nadovezao se crveni karton Josipa Šutala u 48. minutu, te se Bodeu uzkazala šansa da saiogračem više pokušaju da se vrate u susret.

Poklon hrvatskog štopera međutim neutralisao je Gronbaek zaradivši dva žuta kartona u samo osam minuta, međutim u borbi 10 na 10 Bode je uspeo da u 83. minutu stigne do izjednačenja preko Patrika Berga i tako obezbedi produžetak.

U dodatnih 30 minuta bolji su bili gosti koji su drugi put večeras poveli u 114. minutu preko Keneta Tejlora i najavili plasman u osminu finala. Poslednji trzaj domaćina predstavljao je pokušaj Adama Sorensena iz slobodnog udaraca u 120. minutu, ali se lopta od prečke vratila u teren i ugasila poslednje nade domaćina da će obezbediti makar penal rulet.