Bombaš Jović stigao Alkasera! Ajntraht konačno preživeo u Majncu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.12.18. | 22:26

Na kraju pravedan remi (2:2)

Luka Jović – prvi put. Luka Jović – drugi put. Mogao je supertalentovani srpski napadač konačno da donese pobedu Ajntrahtu u Majncu, prvu u 21. veku, ali ga je u toj misiji osujetio golman domaćih Zentner. Na kraju remi (2:2) kojim mogu da budu zadovoljni i jedni i drugi.

A najviše može da bude zadovoljan Luka Jović. Ponovo će nekadašnji napadač Crvene zvezde i Benfike biti na mnogobrojnim naslovnicama evropskih medija. Sa dva gola u mrežiu Majnca podigao je lestvicu sopstvenih mogućnosti. Stigao je do 12. gola u sezoni i na listi najboljih strelaca Bundeslige stigao Pabla Alkasera iz Borusije Dortmund.

Vatrometno prvo poluvreme videli smo u Majncu. Osokljen istorijskim činjenicama i tradicionalno dobrim rezultatima protiv Ajntrahta, domaćin je krenuo žestoko.

Jakim presingom fudbaleri Majnca su oteli loptu Mijatu Gaćinoviću, odigrali dobru i tranziciji. Na kraju je lopta došla do Šveđanina Kuiasona koji je zakucao loptu u bliži ugao.

Odgovor je brzo stigao. Naravno – preko Luke Jovića. Mada je to bila akcija koja personifikuje odličan timski rad Ajntrahta iz Frankfurta. Napad su otvorili Gaćinović i Ale, centirao je Kostić, a Jović je samo postavio nogu.

Nije vredelo ni drugo vođstvo Majnca. Prosto, Jović je bio u svom golgeterskom modu. Kakva je to bila demonstracija talenta u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena. Samo za trenutak su ga ispustili domaći igrači. Dovoljno da Luka Jović glavom sprovede loptu u dalji ugao i ponovo izjednači rezultat.

Nastavak je doneo izjednačenu igru. Slađi bod je otišao u Frankfurt.