©AFP

Botafogo se uplašio titule čekane decenijama, Skolari vratio Palmeiras u život

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.09.23. | 04:00

Klub iz Rio de Žaneira pretrpeo drugi uzastopni poraz u Seriji A (0:1)

Pre samo dve godine, Botafogo je ka brazilskoj eliti gledao iz Serije B, a posle prethodne sezone koju je iskoristio da se adaptira na šampionat Brazila, u ovoj takmičarskoj godini je istakao najozbiljniju kandidaturu za tron koji brani Palmeiras. Sjajan početak trke uticao je da se klub iz Rio de Žaneira osami na vrhu tabele uz dvocifrenu prednost u odnosu na pratioce, ali osećaj da su blizu uspehu iščekivanom decenijama očigledno da je uticao da se igračima Botafoga uvuče strah u kosti.

Posle poraza od Flamenga (1:2) pred odlazak na reprezentativnu pauzu, lider Serije A pretrpeo je novi udarac po povratku u takmičarski pogon, a ovaj put koban po rivala bio je Paulinjo čiji je pogodak u 81. minutu doneo Atletiko Mineiru ceo plen (1:0).

Činjenica da se crno-beli iz Rija približavaju trofeju koji su osvajali dva puta u klupskoj isrotiji, 1968. i 1995. godine, očigledno se odrazila na igre i rezultate, te su situaciju iskoristili izabranici Felipea Skolarija i stigli do dragocena tri boda.

Trenutak odluke viđen je u 81. minutu kada je Pedrinjo poslao dugu loptu za Paulinja, a talentovani napadač uspeo je da iskosa sa leve strane uputi neodbranjiv udarac.

Novim golom, osmim ove sezone u Seriji A, fudbaler Atletika razrešio je pitanje pobednika i potvrdio je da je u sjajnoj formi s obzirrom na to da je u pet poslednjih utakmica u klupskom dresu upisao isto toliko pogodaka.

Sa tri boda na daomaćem terenu klub iz Mineira je nastavio da vreba pozicije koje donose plasman u Kopa libertadores, dok je Botafogo ostao na 51 bodu, pa se Palmeiras, koji je juče trijumfovao, približio na minus sedam.

BRAZIL 1 - 23. KOLO

Flamengo - Atletiko Paranaense 0:3