Frank Boli (©AFP)

Bratislava u plamenu, Ferencvaroš sa kamatom naplatio dugove i razmontirao Slovan (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 27.07.22. | 22:54

Šaponjić odigrao skoro ceo meč, Čavrić ušao pred kraj...

Tinjala je nada u Bratislavi da bi posle 2:1 u Budimpešti mogao da se obezbedi pozitivan rezultat koji bi garantovao dalji napredak u kvalifikacijama za Ligu šampiona, umesto toga dogodio se pravi potop u režiji fudbalera Ferencvaroša. Prošlonedeljni poraz mađarski klub naplatio je sa debelom kamatom, prošao dalje i ostavio Slovan da gori u plamenu - 4:1 (2:0).

Ferencvaroš sada u rukama ima najmanje grupnu fazu Lige konferencije i plej-of za Ligu Evrope. Četvrtu godinu zaredom igraće treću rundu kvalifikacija za elitno takmičenje, a posle prošlogodišnjeg neuspeha u dvomeču sa Jang Bojsom na poslednjem stepeniku pred grupnu fazu sada se svi nadaju da bi moglo ponovo da se dogura do elitnog društva kao što je to bio slučaj pre dve sezone.

Strašan su odgovor priredili fudbaleri Stanislava Čerčesova u Bratislavi nakon slabog izdanja prošle sedmice. Daleko opasniji, agresivniji i rastrčaniji bili su fudbaleri mađarskog šampiona, što je dovelo do toga da već nakon pola časa nadmudrivanja ima rezultat koji garantuje prolaz dalje! Prvo je Frank Boli dočekao savršeno centaršut u kaznenom prostoru, da bi nedugo zatim Kristofer Zaharijasen poslužio kao čunj o koji se odbila lopta posle udarca Samija Maea za kapitalnih 2:0 u ranoj fazi.

Pritisak na domaćina splasnuo je tokom pauze na poluvremenu, ali se i dalje osećalo da je Ferencvaroš bliži prolazu dalje. Novi tračak nade zapalio je Vernon De Marko u 70. minutu kada je lepo ispratio korner i glavom zatresao mrežu što je najavljivalo da bi susret mogao u produžetke i eventualnu penal seriju. Međutim, tako nisu razmišljali i gosti...

Taman kada su se fudbaleri Slovana spremali za dodatnih 30 minuta nadmetanja dvomilionsko pojačanje iz Šerifa Adama Traore pokazalo je sav svoj raskošni talenat da zapali stadion u Bratislavi, da bi Aisa Lajduni duboko u nadoknadi kao maljem dokrajčio nemoćnog rivala za konačnih 4:1!

Srpski napadač Ivan Šaponjić odigrao je 87 minuta bez preteranog uspeha, a nekoliko trenutaka pre nego što je zamenjen dobio je opomenu zbog udaranja rivala. Na terenu mu je mesto uzeo Aleksandar Čavrić koji nije imao dovoljno vremena da pokaže mnogo toga...

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 2. KOLO (REVANŠI)

AEK Larnaka - Midtjiland, penalima 3:4 (1:1, 1:1) - prvi meč 1:1