Čančarevićeva Jermenija vezala drugu pobedu i zajedno sa Turskom predvodi grupu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.06.23. | 20:27

Nema više Henriha Mhitarjana, ali tu su rezultati

U martu prošle godine Henrih Mhitarjan je doneo odluku da se povuče iz nacionalnog tima, ali odlazak prve zvezde nije poremetio reprezentaciju Jermenije. Štaviše, junski termin ostaće upamćen kao jedan od najuspešnijih u istoriji fudbalske selekcije Jermenije.

Prvo je u Kardifu savladan Vels 4:2, a onda i Letonija 2:1 u Jerevanu, pa sada tim čiji gol čuva Užičanin Ognjen Čančarević u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo ima isti broj bodova (6) kao i Turska, ali bolju gol-razliku. Vels i Hrvatska su na dva boda manje, dok je na začelju Letonija sa tri poraza, s tim da Hrvati imaju meč manje od ostalih rivala u grupi.

Rano je još baviti se bilo kakvim kalkulacijama, ali sigurno je da će u Jermeniji nestrpljivo čekati septembar i okršaje sa Turskom (u gostima) i Hrvatskom (kod kuće).

Selekcija koju vodi Ukrajinac Oleksandr Petrakov nije blistala u današnjem duelu, ali je pokazala upornost da stigne do željenog rezultata i to joj se isplatilo pogotkom rezerviste Tigrana Barsegjana iz penala u prvom minutu nadoknade. Prethodno je kapiten Letonaca Kristers Tobres rukom blokirao šut Ugučukvua Ivua.

Morali su Jermeni da se preznojavaju do poslednjeg trenutka utakmice iako nakon sat vremena igre nije delovalo da će biti tako. Imali su vođstvo od 35. minuta, pogotkom Najaira Tikinizjana, i odnos u šutevima čak 12:0. Ipak, prvi ozbiljan izlet pred gol domaćih Letonci su pretvorili u gol, ali je poništen zbog ofsajda strelca Robertsa Uldrikisa. Bilo je to u 62. minutu, a samo pet kasnije na semaforu je pisalo 1:1. Ovaj put bez ikakvih neregularnosti precizan je bio Roberts Savalnieks.

To, međutim, gostima iz Letonije nije bilo dovoljno da upišu prvi bod u tekućim kvalifikacijama za EURO 2024 u Nemačkoj.

Do važne pobede, treće uzastopne u četiri kola, stigla je Finska. Očekivano, kao domaćin bila je bolja od San Marina i to ubedljivih 6:0. Zablistao je rezervista Danijel Hakans, 22-godišnji fudbaler Valerenge. Ušao je u igru u 60. minutu, a uspeo da postigne het-trik. I to, pogocima u razmaku od desetak minuta. Istovremeno, Ukrajina se namučila da kao domaćin u Slovačkoj savlada Maltu. Uspela je 1:0, tek golom Viktora Cigankova iz penala u 72. minutu.