Gol Tamija Abrahama (©Reuters)

Čelsi igra opasan fudbal i Čelsi je ozbiljan kandidat za titulu najboljeg u Premijer ligi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 15:26

Nije šala…

Nije počelo kako se Frenk Lampard nadao, već su protivnici počeli da se Čelsiju smeju zbog toga što je silne milione potrošio na napadače dok pozadi promaja duva. Međutim, Čelsi je trenutno – prvi na tabeli Premijer lige! Istina, ima utakmicu više od svih rivala, ali ima i tri uzastopne pobede u kojima je zbirno dao devet golova. Dva poslednja danas protiv Njukasla za rutinskih i apsolutno zasluženih 2:0.

Bilo je i na Sent Džejms Parku trenutaka kada Plavci nazad nisu delovali sigurno – to se pre svega odnosi na finiš prvog poluvremena – ali domaći bez Kaluma Vilsona nisu tako opasni napred. Čelsi je pak najopasniji tim Premijer lige, već je na koti od 22 postignuta gola, dok niko drugi nije prebacio 19.

Danas su doduše Lampardovi izabranici imali i pomoć prijatelja oličenog u Federiku Fernandezu, koji je u 10. minutu nespretno reagovao i autogolom značajno odredio dalji tok utakmice.

Čelsi je mogao da igra opušteno, Njukasl je morao da napadne, a to nije baš lako kad je preko put Timo Verner. I u 65. minutu to su Svrake osetile na sopstvenoj koži, jer je tada sevnula kontra posle koje su Plavci pečatirali selidbu bodova u London.

Verner je kao brzi voz proleteo pored dvojice uspavanih čuvara, navukao i trećeg na sebe i mirno odložio loptu do Tamija Abrahama, kome je ostao lakši deo posla.

Umeo je Njukasl poslednjih sezona dobrano da namuči Plavce na Sent Džejmsu, savladao ih čak na pet od sedam utakmica, ali večeras jedna velika nula. S druge strane, Čelsi već sedam mečeva bez poraza, deluje da bi ove sezone zaista mogao da izazove Liverpul, Mančester Siti i još nekog favorita iz senke u borbi za titulu.

I slutilo je na tako nešto posle prelaznog roka u kome su stigli Verner, Tijago Silva, Kai Haverc, Hakim Zijeh i Ben Čilvel, ali nakon nešto sporijeg početka sezone mnogi su posumnjali. I mi sami iskreno. Sad ipak ne izgleda tako nemoguće.