©Reuters

Čelsijevo sivilo u Galaherovoj senci: Umesto zahvalnice, šamar bivšem klubu

Vreme čitanja: 3min | pon. 12.02.24. | 23:11

Poketinov tim režirao preokret na Selhrst parku (3:1)

Nepredvidiv, bipolaran i bez kontinuiteta, takav je Poketinov Čelsi tokom dosadašnje sezone, ali i večeras. Posle poluvremena koje su završili uz gol zaostatka i bez šuta u okvir gola protivnika, Plavci su u nastavku na krilima Konora Galahera uspeli da dođu do preokreta i 14. pobede u nizu protiv večerašnjeg rivala (3:1).

Na stadionu na kojem je igrama kao pozajmljeni fudbaler uspeo da zasluži konkretniju šansu na Stamford Bridžu Galaher je večeras pokvario sliku koju je ostavio u očima navijača Orlova, ali i bacio u senku još jedno bledo izdanje svog tima.

Nije uvodnih 45 minuta obećavalo rasplet u korist gostiju. Posle gola Džefersona Lerme i 45 minuta bez kreirane šanse, delovalo je da Poketinov tim nema rešenje niti ideju kako da izzbegne 11. prvenstveni poraz, međutim inspirisani engleski vezista golovima u ranoj fazi nastavka i sudijskoj nadoknadi potpisao je preokret za desetu premijerligašku pobedu Plavaca.

Brzo će pasti u zaborav sjajan udarac fudbalera Kristal Palasa sa 20 metara posle tačno pola sata igre. Majstorski udarac kojim je Lerma matirao Đorđa Petrovića kaznio je bledo poluvreme gostiju, ali i ostavio povod timu sa Stamford Bridža da se po povratku iz komšiluka još jednom zapita u kom smeru ide.

Uprkos činjenici da je Čelsi u nastavku uspeo da stigne do celog plena, ponovo su bile vidljeve boljke trenutno desetoplasiranog tima Premijer lige. Spisak stavki za analizu koje će biti dostavljene argentinskom strategu biće dugačak uprkos pobedu, ali će raspoloženje u kojem će isti dočekati biti znatno boljezahvaljujući dvostrukom strelcu.

Nepredvidivo, kao i tokom čitave sezone, Čelsi je u drugom poluvremenu pokazao drugo lice i posle samo dva minuta se vratio u utakmicu posle sjajne timske akcije i asistencije Malo Gusta sa desnog boka koju je Galager krunisao udarcem sa oko sedam metara. Po istom modelu, posle niza neiskorišćenih šansi, Čelsi je u prvom minutu sudijske nadoknade režirao potpuni preokret, ali je ovaj put, povratnu loptu sa desnog krila poslao Kol Palmer, dok je Glager bio precizan sa nešto veće distance, odnosno ruba šesnaesterca.

Između golova Čelsijevog junaka Plavci su režirali niz pretnji od kojih je najbolju prosuo Rahim Sterling, a pošto je praktično rešeno pitanje pobednika tačku na susret stavio je Enco Fernandez golom za konačnih 3:1 i 14. pobedu u nizu Čelsija nad gradskim rivalom.

Desetom pobedom Poketinov tim je stigao do desete pozicije, dok je Kristal Palas ostao na 24 boda, pet više od Evertona koji je u zoni ispadanja.