Stadion Đenove (©Reuters)

Čuda na Čizmi nije bilo: Đenova lagano do opstanka, Leće u Seriji B (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.08.20. | 22:44

Sve rešeno do poluvremena

Da li su u Lećeu sanjali čudo pred poslednje kolo, kada je celoj planeti bilo jasno da su veće šanse da se spuste vanzemaljci u Đenovu, to samo oni znaju. Ali, niko večeras nije ostao zatečen ishodom poslednjeg kola Serije A.

Đenova je preživela i to laganim hodom, rešivši pitanje opstanka već do poluvremena, pa će Leće ruku pod ruku sa Brešom i SPAL-om, koji su se davno spakovali, da se preseli u Seriju B.

Šta bi bilo kad bi bilo... Četiri kola pre današnjeg Leće je gostovao Đenovi i izgubio zbog autogola u 81. minutu. Šta je sudbina. Ispada da tu nije sam sebe matirao, danas bi možda on ostao, a „mornari“ bi otplovili u niži rang. No, to je sad za navijačke priče i vajkanja.

Ono što je činjenica je da je Đenova do poluvremena vodila 3:0 protiv Verone i time je rešila sve dileme, ako ih je ko imao, oko toga ko će ostati u ligi. Sanabrija je dva puta, a Romero jednom savladao Borisa Radunovića, koji je bio pred mrežom gostiju.

U drugom poluvremenu – bonaca. Crveni karton koji je dobio Romero u 62. minutu nije ništa na terenu promenio. Čak je tri minuta kasnije mogao da bude dosuđen penal za Đenovu zbog igranja rukom, ali ništa ni iz VAR sobe nije stiglo, tako da je u mirnom ritmu utakmica privedena kraju.

Na drugoj strani, Leće i Parma su odigrali vrlo interesantno poluvreme, u kojem su gosti vodili 2:0, ponovo su crveno-žuti pogodili jednom svoju mrežu, a na kraju prvih 45 minuta bilo je nerešeno.

Vatromet golova je nastavljen u drugom delu. Ponovo je Parma prvo pogodila dva puta, da bi Leće smanjio na 4:3, kako je ostalo do kraja. Ako se već seli u Seriju B, neka bude uz goleadu.

U dve takmičarski nebitne utakmice Bolonja i Torino su podelili po bod (1:1), dok je Udineze upisao pobedu na gostovanju protiv Sasuola (1:0).