Čuka sa desetoricom preslišala i Spartak, dva boda deli pet klubova na vrhu

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.09.19. | 22:01

Voždovac savladao Inđiju i progurao se do mesta koje vode u plej-of

Nije baš da se zakuvalo, jer do kraja sezone ima još 27 kola, ali start ovog novog izdanja fudbalskog prvenstva Srbije deluje nešto zanimljivije od nekih prethodnih. Uvek smo naime imali dva tima koji debelo odskaču od konkurencije, sad se čini da ih ima već pet, jer je više nego očigledno da TSC, Vojvodina i Čukarički možda ne mogu da ugroze Crvenu zvezdu i Partizan, ali imaju kvalitetniju igru od ostalih superligaša. Čukarički je to pokazao i u Subotici u kojoj je pogotkom Asmira Kajevića savladao Spartak sa minimalnih 1:0, iako je 30 minuta imao igrača manje na terenu.

Toliko je naime trajala brojčana nadmoć Subotičana od isključenja Slobodana Tedića zbog drugog žutog kartona u 55. minutu, pa sve do istog greha Nemanje Tekiješkog na drugoj strani terena u 85. minutu kada je i uspostavljena ravnoteža. Kad već u tih pola sata nisu uspeli da se vrate u život nisu jasno mogli ni u tih preostalih sedam ili osam minuta.

Uostalom, Brđani su u poslednjih šest kola ispustili samo dva boda i to kada su posle vođstva od 2:0 na gostovanju kod Voždovca dozvolili rivalu da se vrati u život i uzme im bod.

Doduše, ima i do kvaliteta Voždovca, koji raste iz vikenda u vikend. Večeras uverljivh 4:1 protiv Inđije uz dva gola Miloša Stojčeva i po jedan Alena Mašovića i Marka Devića. Sa tri boda osvojena protiv Inđije Zmajevi su preskočili Napredak i Spartak i ugurali se na mesto koje znači i plej-of posle regularnih 30 kola.

Čukarički je tamo siguran, poravnat je sa Vojvodinom na deobi četvrtog mesta, ima samo dva boda manje od Crvene zvezde i TSC-a, a kao i večiti rivali i utakmicu manje.