Čuvaj se, Partizane, AZ-ove dece: Zajedno 38 godina, 23 gola i 20 asistencija! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.11.19. | 21:52

Miron Boadu i Kalvin Stengs jednostavno ne staju

Dobro to već znaju u Humskoj, imali su već prilike da ih upoznaju u Beogradu, ali to je bio samo početak. A kraj se ne vidi. Jer kako igraju deca AZ Alkmara Miron Boadu i Kalvin Stengs nebo je granica za njih dvojicu. U 13. kolu Eredivizije i jedan i drugi su opet gađali u metu i vodili AZ do rutinskih 3:0 protiv nedoraslog Emena, koji inače važi za klasičnu domaćinsku ekipu koja na strani nije osvojila ni bod.

To ipak ne umanjuje učinak Boadua i Stengsa, jer maltene da ne prođe kolo, a da neko od njih dvojice –najčešće obojica – ne postignu gol ili saigraču ne nameste jedan. Boadu (18) i Stengs (20) zajedno imaju 20 godina, a kraj svojih imena već 23 gola i 20 asistencija samo u ovoj sezoni! Upravo su njih dvojica razlog zbog kojeg je baš AZ prvi pratilac Ajaksa i jedini koji bi bar u teoriji mogli da mu ugroze lidersku poziciju mada to sad i ne izgleda tako izvesno.

Ali nastave li ovako AZ bi naredne sezone umesto u Ligi Evrope mogao da zaigra u Ligi šampiona, a uvereni smo da bi već pomenuti tandem i tamo imao šta da prikaže. I ne samo oni. Danas je odličan bio i Jonas Svenson, koji je iznudio penal za vođstvo od 1:0 – realizovao ga je Teun Kopmejners -  a zatim asistirao Boaduu za njegov osmi ligaški gol u sezoni. Potom se u listu strelaca upisao i Stengs i Emen je sve je bilo gotovo u Den Hagu.

U ranijem terminu, Fajenord je visio na konopcima protiv fenjeraša RKC Valvajka, koji je posle samo 19 minuta igre imao vođstvo od 2:0, ali je na kraju ipak pokazao zašto je zakucan za dno tabele. Fajenord je do kraja poluvremena izjednačio na 2:2, da bi u 85. minutu Markos Senesi, argentinski štoper koji je ovog leta stigao iz San Lorenca u transferu vrednom 7.000.000 evra, pogodio za konačnih 3:2 i obradovao Dika Advokata i drugom pobedom na dve utakmice otkako je na klupi giganta iz Roterdama zamenio Japa Stama.