Danci izvukli spektakularan remi - od 0:3 do 3:3 u poslednjih 10 minuta! Hurihejn oduvao Gruzine iz slobodnjaka (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.03.19. | 22:44

Zanimljivo je bilo u grupi D

Au, kakva utakmica, kakav spektakularan remi! Švajcarska je dočekala Dansku i nije uspela da dobije ovaj vrlo važan duel iako je vodila s 3:0 sve do 84. minuta! Danci su se povampirili i u poslednjih 10 minuta gledajući i nadoknadu stignu do 3:3 (1:0). Napravili su Švajcarci od gostiju sir, i to onaj sa rupicama i vodili čitav meč, imali prednost i od 3:0... Na kraju se ispostavilo da je ekipa Vladimira Petkovića morala da strahuje jer je primila dva gola u samoj završnici.  A onda je u 93. minutu stigao i gol Henrika Dalsgarda... Za 3:3.

Potpuni muk u Bazelu...

Švajcarska je od početka utakmice bila opasniji rival. Prvu veću šansu domaćin je imao u 10. minutu kada je Stiven Zuber bio u dobroj šansi, skočio je, šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Ipak, domaćin nije morao mnogo da čeka novu šansu. Ajeti se našao u šansu, lopta se odbila, a na nju je natrčao Frojler, opalio po njoj vrlo jako i protivnički golman nije imao šanse.

Sjajan gol fudbalera Atalante...

Isti taj epitet može da se upotrebi i za potez Granita Džake. Opalio je fudbaler Arsenala u 66. minutu i probušio mrežu Danaca. Gosti su pokušavali pre toga da dođu do izjednačenja, ali su komplikovali. Džaka im je pokazao kako jednostavnost uvek ima prednost u fudbalu.

Vrhunski udarac… Zapečatio je pobedu Švajcarske, barem je tako delovalo tada... Kada je Embolo pogodio za 3:0 svi su pomsilili da je tu kraj. Ipak, Danska se nije predavala. Jorgensen postigao prvi gol za goste u 84. minutu. A onda je pogodio i Kristijan Gitkjer u 88. Bila je to najava spektakularnog povratka gostiju.

I on je stigao u nadoknadi. Prosto da ne poverujete! Jedan od najvećih povrataka u poslednje vreme. Ponavljamo, Švajcarska je na svom terenu vodila s 3:0 sve do 84. minuta... Na kraju je bilo 3:3.

A, Irska je dočekala Gruziju kao favorit. I uspela je da ispuni tu ulogu. Međutim, očekivano je to bilo tvrdo. A muke Iraca rešio je sjajni Konor Hurihejn - 1:0 (1:0).

Fudbaler Aston Vile je namestio loptu u 36. minutu, opalio iz sve snage, utisak je da je ona prošla kroz živi zid i na taj način golman reprezentacije Gruzije nije imao šansu da odbrani... Fenomenalan pogodak. Savršen udarac. Dovoljan za nova tri boda i prvo mesto grupe D.