(©Reuters)
(©Reuters)

Degenek pozvao Ozije: Dajte baklje, dajte malo neprijateljske atmosfere

Vreme čitanja: 1min | uto. 03.06.25. | 14:49

„Na večitom derbiju u Beogradu to su uobičajene stvari“, kaže štoper TSC-a

Nekoliko upaljenih baklji na Superfinalu prvenstva Australije između Melburn Viktorija i Melburn Sitija uznemirilo je tamošnju javnost.

Na tribinama u Australiji vlada mirna, prijateljska atmosfera, tako da je ovaj gest navijača sve iznenadio. Osim Miloša Degeneka.

Izabrane vesti

Reprezentativac Australije, bivši defanzivac Crvene zvezde, a sada TSC-a zatražio je još takvog ambijenta na tribinama. Pogotovo kada igra državni tim.

Bilo bi mnogo bolje kada bi reprezentacije koje dolaze ovde da igraju protiv nas bile dočekane u malo više neprijateljskoj atmosferi“, rekao je Degenek tamošnjim medijima.

Objasnio je našta misli.

„Da kažem to ovako: Igrao sam u Srbiji večite derbije za Crvenu zvezdu protiv Partizana. Tamo se baklje bacaju u teren, ceo grad je blokiran tog dana. Na kraju dana, to je sve za mene normalno. Nema straha. Postoji kodeks u navijačkom svetu da se fudbaleri ne diraju“.

Ta gužva koja je nastala posle melburnškog derbija je, po Miloševom mišljenju – preterana.

„Video sam fotografije sa finala. Bilo je mnogo policije. Za mene je nonsens da imate toliko ljudi u opremi za razbijanje demonstracija na samoj utakmici“, istakao je Degenek.


tagovi

Miloš DegenekFudbalska reprezentacija Australije

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara