©Reuters

Deluje dobro kao 1994. godine: Pioli istrpeo dečije nestašluke i sad vodi moćni Milan (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.10.21. | 23:03

Rosoneri slavili u Bergamu sa 3:2

Deluje dobro baš kao pre 27 godina! Sjajni Milan je večeras izjednačio svoj najbolji start u Seriji A, onaj koji je ostvario u sezoni 1994/1995, nanevši poraz Atalanti u Bergamu, koji je bio ubedljiviji nego što to pokazuje konačan rezultat - 3:2 (2:0).

Rosoneri su još jednom pokazali da mogu da igraju na raznovrsne načine. Brzo i atraktivno, da grade igru, ali i napadaju iz kontranapada. A večeras kao da su ušli upravo u Atalantinu kožu. Onu Boginju provincije koja čeka grešku protivnika i bira idealan trenutak da ga uvati na spavanju. Ekipa Đan Pjera Gasperinija je bila ta koja držala loptu i pokušavala da diktira tempo, dok je ekipa Stefana Piolija bila agresivnija i odlučnija, lomila je koplja na samoj sredini terena, a onda zadavala neodbranjive udarce domaćinu.

Pioli u ovoj sezoni deifnitivno ubira plodove strpljenja, koje su i on i klub pokazali za mlade igrače kao što su Sandro Tonali i Braim Dijaz. Od dvojice momaka sa nestabilnom formom i nedefinisanim znanjem došlo se do glavnih pokretača ekipe, a uskoro će biti i glavnih lidera Milana. Dijaz je ui dosadašnjem toku sezone već pokazao da je potpunos stasao kao igrač, a večeras je svojih pet minuta imao Tonali. To je na najbolji mogući način demonstrirao u 42. minutu utakmice, kada je presingom napao Frojlera, oduzeo mu loptu na 30 metara udaljenosti od provitničkog gola i potom matirao Huna Musa za 2:0 u prvom poluremenu.

Sa kakvom su energijom ušli u meč Rosoneri su pokazali već u prvom napadu, koji je izvrsno otvorio raspoloženi Ante Rebić, a potom uposlio Davidea Kalabriju, koji je iznenadio kompletnu odbranu Atalante ubacivanjem u samu završnicu napada. Bio je to prvi gol desnog beka Rosonera u ovoj sezoni, ali i pokazatelj da podjednako raste sa ostatkom ekipe.

Ozbiljno vođstvo iz prvog poluvremena omoćilo je Milanu da igra onako kako želi u drugom poluvremenu, na brze kontranapade, a jedan besprekoran u 78. minutu krunisao je Rafael Leao. Portugalac je tada izuzetno iskobinovao sa Rebićem. Na putu ka protivničkom golu su razmenili nekoliko pasova, a onda je Leao poslao precizan projektil u rašlje domaćeg gola.

Da ovaj tim ipak još nije u potpunosti spreman za velika dela pokazao je psihološki pad u samoj završnici meča. Atalanta je golovima Zapate i Pašalića smanjila na 2:3, pa srećom po Piolijev tim, nije bilo dovoljno vremena da Milan ostane bez pobede, ali bi to bila velika nepravda.