Nova Račićeva bomba, Famalikao srušio Sporting (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 03.03.20. | 23:25

Novajlija prekinuo niz od osam utakmica bez pobede...

Posle serije od osam utakmica bez trijumfa - među koje spada i one sramota u susretu sa Gimaraišom, 0:7 - Familikao je konačno slavio. Pobeda nakon skoro dva meseca i to protiv Sportinga iz Lisabona (3:1), jednog od portugalskih velikana i verovatno glavnog konkurenta za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

Lavovi su imali posed, Familikao bio konkretniji. A vrata velikoj pobedi domaćih otvorio je srpski internacionalac Uroš Račić. Igrao se pet minut kada mu je lopta posle odbitka pala pravo na nogu. Opalio je iz prve bivši vezista Crvene zvezde i tu spasa za Luisa Maksimilijana nije bilo. Na prvi pogled deluje jednostavno, međutim u ovom slučaju Račić je pokazao sjajnu tehniku šuta i vrhunsku kordinaciju, odmerenost, pogotovo što lopta pada sa velike visine.

Pouzdani zadnji vezni tako je još jednom potvrdio da postiže samo lepe golove. Ovo mu je treći u sezoni...

Posle ovakvog starta sve je išlo kao po loju za domaće. Maksimalno su iskoristili leteći start i tri minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Pogodio je Diogo Gonsalveš. Gosti iz Lisabona na trenutak su se vratili u utakmicu, na 1:2 samnjio je defanzivac Sebastijan Koates, da u 66. minutu Diogo Gonsalveš postigao svoj drugi pogodak i rešio utakmicu.

Famalikao je s ova tri boda prišao Sportingu na samo tri koraka. Već 15. marta u goste mu dolazi Porto, a onda mu sledi i okršaj sa Bragom. Ako dobro prođe u ta dva okršaja mogao bi da postane veoma ozbiljan kandidat za Evropu...