Aleksis Sančez (©Reuters)

Desilo se i to: Aleksis Sančez stao na put Remsu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.23. | 22:16

Marselj zahvaljujući čileanskom napadaču preokrenuo rezultat i prekinuo seriju crveno-belih od 19 utakmica bez poraza u Ligi 1

Dočekasmo i to da neko stane na put Remsu. Od početka oktobra crveno-beli su bili nerešiva enigma za rivale u Ligi 1, nanizali 19 prvenstvenih utakmica bez poraza, ali je njihovoj seriji došao kraj. Presekao ju je kao mačem Marselj u poslednjem meču 28. kolu francuskog prvenstva, nanevši Vilu Stilu prvi poraz u prvenstvu, a tek drugi od dolaska na klupu - 2:1 (2:1).

Glavni krivac što je mladi engleski stručnjak prvi put u Ligi 1 ostao praznih šaka je Aleksis Sančez, strelac oba gola gostujuće ekipe i režiser preokreta na severu Francuske.

Rems je bolje otvorio utakmicu i odličan start naplatio golom u 13. minutu. Strelac? Ko drugi nego Folarin Balogan. Mladi napadač Arsenala na pozajmici u Remsu sačekao je na desetak minuta povratnu loptu Maršala Munetsija sa levog boka i pospremio je u mrežu za svoj 17. pogodak u Ligi 1! Samo ih Džonatan Dejvid i Kilijan Embape imaju više...

(gol Balogana pogledajte OVDE)

Ipak, nije prednost domaćina dugo trajala. Samo tri minuta kasnije Sančez je idealnim udarcem iz slobodnog udarca sa dvadesetak minuta poravnao rezultat, a na isteku pola sata igre ga i preokrenuo. Nisu fudbaleri Remsa komunicirali kod ispucavanja Paua Gomeza, nijedan od defanzivaca nije krenuo na loptu, a najviše je podbacio Junis Abdelhamid dozvolivši čileanskom napadaču da mu se prišunja iza leđa i matira Jehvana Diufa.

(majstoriju Sančeza iz slobodnog udarca pogledajte OVDE)

Rems je u drugo poluvremenu bio hrabriji, konkretniji i preko Munetsija mogao da poravna rezultat. U 58. minutu asistent kod vodećeg gola domaćina glavom je sa pet metara tukao u stativu, deset minuta kasnije Lopez mu je ukrotio udarac iskosa sa leve strane. Nije Stilu pomoglo ni pet izmena u finišu meča, ekipa Igora Tudora suzbila je redove i sačuvala pobedu posle koje je smanjila zaostatak za Pari Sen Žermenom na sedam bodova.

FRANCUSKA 1 – 28. KOLO

Olimpik Lion - Nant 1:1 (1:1)