Desilo se i to – Kil pao na gostovanju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.02.21. | 22:32

Zasluge idu Grojter Firtu – 2:1. Sada su četiri tima izjednačena na vrhu Cvajte

Opasan duel za kraj 22. kola Cvajte, inače vrlo zanimljive Cvajte, posebno kada se gleda sam vrh tabele. Grojter je dočekao Kil, imao je čak šansu da konačno nanese prvi poraz Kilu na gostovanju, i to je na kraju i uradio - 2:1 (1:1).

Kil je inače do ovog meča bio jedini od 56 nemačkih profesionalnih klubova bez poraza na gostovanjima (šest pobeda, četiri remija). Ali, stigao je momenat i za prvi poraz.

Inače, Kil je pokazao zašto je najnepoželjniji gost u ligi jer je uspeo da povede već u 4. minutu utakmice. Ris je proigrao Mesa, a ovaj doveo goste u prednost.

Grojter je morao da se konsoliduje i to je i učinio. U 27. minutu je Havard Nilsen bio precizan pa se sa 1:1 otišlo na pauzu. Posle toga, usledili su naleti Grojtera.

Prvo je Nilsen dao drugi gol na meču u 68. minutu, ali je on poništen zbog VAR-a. Da bi konačan udarac Kilu zadao Muling autogolom na sedam minuta pre kraja utakmice. Kakav način da Kil padne u gostima...

Inače, sada u vrhu Cvajte vlada pravi metež: prvu poziciju dele HSV, Grojter, Bohum i Kil i svi imaju po 42 boda!