Napoli, Printskrin

Đenova da stegne odbranu, Napoli joj pokazao mane (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 08.07.20. | 21:27

Ekipa Đenara Gatuza slavila s 2:1

Đenovi je više značila utakmica,ali moraće ovaj sastav da pojača odbranu ako želi da i naredne sezone igra u Seriji A. Napoli je pokazao domaćem sastavu sve greške i golovima Drisa Mertensa i Irvinga Lozana došao je do trijumfa od 2:1 (1:0).

Videlo se od samog početka utakmice da je Napoli jači i ubojitiji tim, stigli su momci Đenara Gatuza već u sedmom minutu, ali je taj gol poništen zbog VAR-a.

Čekao je Napoli sve do kraja prvog poluvremena da dođe do pogotka, a postigao ga je ko drugi do Dris Mertens u 45. minutu. Insinje ga je proigrao, a Mertens je iz kolena poslao žabicu u suprotni ugao i tako doneo svom timu prednost.

Sa rezultatom 0:1 Napoli je otišao na odmor, a Đenova je već na startu drugog dela uspela do izjednačenja i do šanse da uzme bod, a možda i tri.

Međutim...

U 66. minutu Irving Lozano je izleteo posle odlične asistencije sam ispred golmana Perina i upravo se u ovoj akciji videlo koliko je odbrana Đenove porozna. Zbog toga se klub iz ovog prelepog grada bori za opstanak.

Napoli je osvajanjem Kupa Italije obezbedio Ligu Evrope, pa kako ne može da se dokopa Lige šampiona večeras Napolitanci nisu imali neki pritisak rezultata. Ali su opet došli do trijumfa.