©Starsport
©Starsport

Dudić probudio Kragujevčane, Železničar zasluženo preuzeo fenjer

Vreme čitanja: 3min | ned. 01.10.23. | 19:59

Pančevci protiv direktnog konkurenta potvrdili limite ispod superligaškog minimuma, stranci doneli drugu pobedu Radničkom u sezoni (2:0)

Po modelu po kojem je pre tačno nedelju dana Radnički iz Kragujevca savladao Javor i najzad se pomerio sa nulte tačke, danas je poklekao i Železničar. Gol Žofrija Činedua u prvom poluvremenu načeo je Pančevce, a sve dileme otklonio je Kilijan Bevis dupliravši vođstvo u nastavku, pa je Feđa Duduć trijumfom (2:0) počeo staž na klupi Kragujevčana koji su istovremeno predali fenjer današnjem domaćinu. Istovremeno, Železničar je sedmim porazom u devet kola potvrdio da će se u prvoj sezoni na elitnoj pozornici grčevito boriti za opstanak.

Rivali, koji su uspeli da upišu po samo jednu pobedu pre večerašnjeg susreta, 10. kolo Mozzart Bet Superlige i međusobni duel dočekali su svesni da pobeda protiv glavnog konkurenta nosi ulog daleko veći od tri boda. Ipak, više svesti o značaju susreat, ili samo kvaliteta, imali su gosti koji su na krilima stranaca uspeli da odnesu ceo plen u Kragujevac.

Domaćin, koji je u prethodnih sedam kola osvojio samo bod, od cilja i eventualnog pomaka udaljio se već u sedmom minutu kada je Gajić loše reagovao, Sali Vižđi proigrao Činedua, a nigerijski napadač rutinski kontru pretočio u vođstvo. Gol zaostatka bio je povod da Železničar intenzivnije potraži put do mreže gostiju pre svega preko Šušnjara i Grgića, a najbliži izjednačenju su bili u 44. minutu kada je Đorđević sa levog boka gađao dalji ugao i pogodio stativu od koju se lopta odbila nazad u teren.

Posle nešto agilnijeg perioda Pančevaca Radnički je uspeo da u drugom poluvremenu uspostavi željeni ritam i liši Lekovića većih iskušenja, i dočeka pad koncentracije domaćina da stavi tačku na susret. Akciju po levom krilu kreirao je Đorđe Jovanović, a na njegovo proigravanje preciznim udarcem u malu mrežu pored Lakićevića Bevis je stavio tačku na večerašnji duel.

Novim trijumfom, drugim u sezoni, Radnički je sa šest bodova napravio iskorak i ostavio Železničar iza sebe, sa samo četiri boda i crnom serijom koja traje od pobede na premijeri protiv Napretka.