Baldomero Perlaza i Džeferson Duke (©AFP)

Duke na čelu lige, Nasional u leđa gleda samo Deportivo Kaliju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.02.21. | 04:23

Najtrofejniji tim Kolumbije slavio u sedmom kolu Klausure - 1:0

Na stadionu Palogrande u Manizalesu, fudbaleri Atletiko Nasionala došli su do četvrte pobede u sezoni. Nadigrali su Onse Kaldas i popeli se na drugo mesto na tabeli (1:0). Zeleni posle šest odigranih utakmica zaostaju tri boda za Deportivo Kalijem. Domaćin je skupo prodao kožu, ali je ostao na samo pet osvojenih bodova ove sezone (osam manje od večerašnjeg rivala).

Onse Kaldas je dominirao. Imali su Blankosi posed (60 odsto) i dvostruko više šuteva od rivala (15:7), ali nisu uspeli da pronađu put do mreže Nasionala. Najuspešniji kolumbijski tim je iskoristio jednu od retkih prilika, a Džeferson Duke je dodatno popravio svoj golgeterski saldo. Sa četiri postignuta pogotka skočio je na čelo liste strelaca, izjednačen sa napadačem koji ga je ugostio, Davidom Lemosom, ali napadač sastava iz Manizalesa nije uspeo da popravi svoj učinak.

Uz strelca jedinog pogotka Dukea, najzaslužniji za trijumf Atletiko Nasionala bio je 30-godišnji defanzivac Emanuel Oliveira. U pet navrata je otklonio opasnost pred svojim golom, četiri puta je presekao pas fudbalera domaće ekipe. Zabeležio je tri uspešna starta, dobio tri od šest vazdušnih duela i loptu saigračima dodavao sa 81,1 odsto uspešnosti. Od šest dubinskih lopti, tri su pronašle metu.

Domaćin je pripretio već u prvom minutu, ali je udarac Sebastijana Ernandeza uspeo da ukroti Aldair Kintana. Uzvratio je gost u devetom minutu, ali je najbolji strelac Nasionala Duke iz dobre pozicije tukao neprecizno. Malo je nedostajalo da se mreža Atletika zatrese u 27. minutu, ali je David Lemos bio šutirao pored gola, do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, Onse Kaldas je čak 11 puta pretio, tri puta je Kintana morao da inverveniše, dok njegov kolega sa druge strane terena Herardo Ortiz nije upisao nijednu intervenciju.

Igrao se 71. minut kada su gosti probili led. Centaršut Jersona Kandela sa desne strane, Duke prihvata loptu na daljoj stativi, nije je najbolje primirio, ali dovoljno da joj pronađe put do protivničke mreže. Sreća je pogledala Nasional u poslednjim trenucima utakmice. Harison Otalvaro je šutirao iz odbre pozicije, ali je pogodio stativu.