Kerkez (© MN Press)

Dušan Kerkez: Da razjasnimo neke stvari... O igračima niko ne razmišlja

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.05.23. | 20:32

„Ljudi iz Saveza da razmisle“, kaže trener Čukaričkog

Dva dana fudbala za drugo finala Kupa Srbije u istoriji. Igraće Čukarički ze pehar masovnijeg takmičenja, pošto je u specifičnim okolnostima izbacila Vojvodinu u Novom Sadu. Najpre tako što je vodila 2:0 u sredu veče pre nego što je meč prekinulo nevreme, potom kad je u četvrtak u ponovljenih 90 minuta slavila 1:0.

Sve što se dešavalo na stadionu „Karađorđe“ izazvalo je reakciju Brđana.

Vratio bih se malo na to, da razjasnimo neke stvari. Niko ne razmišlja o igračima i kakva su pravila. Zamislite da smo juče igrali 70 minuta, ili 80 posto, kao što kažu, i da opet igraju momci, moji i ovi iz Vojvodine 90 minuta. Zamislite na ovakvom terenu, gde može da dođe do povrede. Ljudi iz Saveza bi trebalo o tim stvarima da razmišljaju. Kako da ih promene da bi bilo dobro, prvenstveno za igrače. Na kraju krajeva, oni su ti koji izvode predstavu za sve ljubitelje fudbala“, pojasnio je Kerkez.

Što se tiče meča, ova u četvrtak rešio je Luka Adžić na centaršut levog beka, Nemanje Tošića.

„Bile su ovo dve teške utakmice, Kako nama, tako i Vojvodini, posle svega što se izdešavalo. Mogu mom kolegi da poželim sve najbolje i u sledećoj sezoni, da ovu završi kako želi. Čestitam mu na dosadašnjem radu. Hvala im još jednom i na gostoprimstvu, juče i danas, sve je bilo oke“, dodao je Kerkez.

Njegov kolega, Radoslav Batak, čestitao je Beograđanima što su otišli na megdan Crvenoj zvezdi.

Morali smo da damo gol u prvom poluvremenu, Kabić i pre toga dve, tri situacije gde se nismo snašli. Bila bi drugačija situacija da smo poveli u tom delu. Čukarički je bio bolji u drugom poluvremenu. Mi smo dobili crveni karton i više od pola sata bili sa igračem manje, što je bilo zahtevno i teško i primili smo gol. Pokušali smo izmenama da priđemo bliže golu Čukaričkog, na kraju nismo uspeli da dođemo do penal završnice“, kazao je strateg Novosađana.