Eksplozija Ilićeve Armije

Vreme čitanja: 1min | pon. 08.05.23. | 21:10

CSKA demolirao Botev sa 5:1

Stvarno čudno: kako je pao s prvog mesta, CSKA iz Sofije se pretvorio u moćnu mašinu.

U prošlom kolu tim Saše Ilića je kao gost zgazio Hebar sa 4:0, a u istom ritmu je nastavio večeras demoliravši kod kuće Botev iz Vratse sa 5:1.

Naravno, to nije donelo preokret na tabeli, jer je i Ludogorec dan ranije uspešno odradio svoj deo posla, tako da je kao prvoplasirani završio osnovni deo prvenstva, a u plej-ofu biće domaćin u, verovatno, odlučujućem duelu sa CSKA iz Sofije.

Armejci su danas baš rastrčali protiv Boteva. Dva komada su smestili u mrežu pre nego što je isteklo četvrt časa: Turitsov je u 14. minutu iskoristio penal i time srušio zid ispred gola gostiju, dok je u 22. sjajni Nazon postigao svoj prvi od tri pogotka danas.

Napadač sa Haitija je briljirao u nastavku, još dva puta je tresao mrežu slabog Boteva, dok se u strelce upisao i Koh u 53. minutu.

Dugo je CSKA držao prvo mesto, ali nije izdržao do kraja. Ipak, nije ništa gotovo, samo za titulu će morati da napravi malo čudo: da pobedi Ludogorec u Razgradu.