Eriksen se na spektakularan način vratio na Parken (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 29.03.22. | 19:30

Ofanzivac prelepim golom ukrasio povratak na stadion na kojem je pre devet meseci vodio životnu bitku

Devet meseci nakon dramatične borbe za život tokom utakmice Danske i Finske Kristijan Eriksen vratio se na stadion Parken i povratak ukrasio fenomenalnim golom. Majstorija danskog fudbalera sa kapitenskom trakom oko ruke u 57. minutu podigla je sve prisutne na noge i izazvala euforiju po kojoj nije moglo da se zaključi da se radi o prijateljskom duelu i golu za 3:0.

Potez kojim je Eriksen podsetio kakvo fudbalsko umeće poseduje samo se nadovezao na sjajnu igru Danaca koji su na prilično dominantan način najavili prvi poraz Srbije posle osam utakmica. As Brentforda golom protiv Orlova samo je nastavio gde je stao pre tri dana kada je posle samo dva minuta na terenu postigao gol i ublažio poraz od Holandije (2:4). Novi pogodak, nadovezao se na golove Melea i Lindstrema koji su trasirali put domaćina.