Erling GOLand! Herta povela, pa je norveška napast rasturila (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 22:25

Četiri gola dortmundovog špica

Mašina, terminator, ubica dečijeg lica. Kako god da nazovete Erlinga Halanda – nećete pogrešiti. Jer, to što radi Norvežanin i ove sezone na svim frontovima, nikog ne ostavlja ravnodušnim.

Nakon 8. kola Bundeslige Dortmund je na bod zaostatka za liderom Bajernom, a najveće zasluge za to nosi upravo Haland. Sam je povukao crno-žute večeras do pobede u Berlinu. Herta je vodila 1:0 posle 45 minuta igre, a onda je za 17 minuta nastavka Norvežanin het-trikom potpuno okrenuo meč - kasnije je dodao i četvrti gol - i doneo trijumf gostima sa Vestfalena – 5:2.

Uzalud je Dortmundu bila inicijativa u prvom poluvremenu. Daleko veći posed lopte, ali uporno su crno-žuti pokušavali da prođu kroz sredinu, tamo gde je bilo najgušće. Igrači Herte su skupljali da ne može lopta da prođe, bili su veoma agresivni i čekali da iz neke ukradene lopte naprave kontru.

Gol za tim iz Berlina nije došao iz kontre, već iz topovskog udarca Kunje, koji je sa 18-19 metara odapeo strelu koju Birki nije uspeo da dohvati – 1:0.

Sačuvala je Herta prednost do poluvremena, a onda joj se dogodio najgori mogući scenario: primila je gol iz prvog napada u nastavku! Akcija po boku, ovog puta, centaršut na peterac, gde se večito ubacuje Erling Haland, koji te zicere ne promašuje – 1:1.

I samo tri minuta kasnije potpuni preokret! Lopta kroz sredinu – ovog puta – Halandu iza leđa odbrane Herte, a Norvežanin je još jednom hladan kao špricer – 2:1 za Dortmund. Dok dlanom o dlan vaga ode na drugu stranu...

A, gde su dva, tu je i treći. Treba li reći? Ponovo Haland! Tri komada za 17 minuta. Gol mašina. Goland! Heland! Čim je Herta iz penala smanjila na dva razlike, norveška napast je dodala još jedan gol. Četvrti večeras. Ovo mu je bila 12 utakmica u sezoni, a 15. pogodak. Više od jednog u proseku po meču.

Kakva Erlingova partija! Kakvo poluvreme dortmundske mašine! Pet komada za 40 minuta.