Printscreen

Falčineli pogodio posle mesec i po dana i najavio pobedu Modene u derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.11.22. | 20:10

Bivši napadač Crvene zvezde postigao četvrti gol od početka sezone

Nema Italijana na Mundijalu pa je zbog toga jedna od zanimljivijih utakmica na Čizmi bio derbi Emilija Romanje između Parme i Modene. Popularni Kanarinci su slavili na Tardiniju (2:1), i to prvi put posle 40 godina, a veliko slavlje gostiju najavio je Dijego Falčineli!

Bivši napadač Crvene zvezde je u 18. minutu pravovremeno utrčao na centaršut Luke Tremolade iz slobodnog udarca i sa prve stative glavom pogodio dalji ugao za vođstvo Modene. Bio je to Falčinelijev četvrti gol u sezoni, odnosno prvi posle mesec i po dana i utakmice osmog kola protiv Askolija (Falčinelijev gol možete pogledati OVDE).

Nepunih deset minuta kasnije Nikolas Bonfanti je udarcem iz voleja duplirao prednost - takođe na asistenciju Tremolade - a tek sredinom drugog poluvremena iskusni Franko Vaskez je sa bele tačke ublažio poraz Parme.

Modena je ovom pobedom prekinula niz od četiri meča bez trijumfa i pobegla u sredinu tabele, dok je Parma trećim porazom u poslednjih pet prvenstvenih utakmica nastavila pad. Trenutno je četvrta.