Fener ne odustaje od Lige šampiona – tri gola za 14 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.05.21. | 21:27

Erzurum nije bio dostojan protivnik - 3:1

S obzirom na to da je Bešiktaš odmakao, suštinski se sada Fenerbahče i Galatasaraj tuku za drugu poziciju i kvalifikacije za Ligu šampiona. Galata je slavila juče, a Fener nije dopustio da ga pritisak slomi i nadigrao je Erzurum sa 3:1 (3:0).

Svaki meč će za turski tim biti od velikog značaja, a domaćin nije želeo da časi časa pa je već u šestom minutu uspeo da povede. Sosa je izveo kazneni udarac i poveo sa 1:0.

Samo šest minuta kasnije Fenerbahče je već duplirao prednost. Kahveči je poslao loptu ispod zemlje, nisu je videli igrači Erzuruma i Valensija je uspešno realizovao priliku u kojoj se našao.

Ovoga puta domaći sastav nije čekao šest, već samo dva minuta i to je bio potpuni nokaut po goste. Pelkas je pogodio, a Valensija je posle gola upisao i asistenciju.

Realno, kada date tri gola u prvih 14 minuta utakmice onda se ne postavlja pitanje da li ćete pobediti, već sa kolikom razlikom.

Nije Fener zapinjao, igrao je koliko treba i gledao da privede meč do kraja bez većih turbulencija. Istina, Erzurum je postigao gol u 81. minutu, ali to je bio samo počasni pogodak.

Sa ova tri boda Fener je na bod ispred Galatasaraja posle 37 odigranih utakmica i jasno je da nas tu do kraja šampionata očekuje velika borba za drugo mesto.

TURSKA 1 – 39. KOLO

Bešiktaš – Hataj 7:0 (5:0)