Fener ne odustaje od šampionske trke! Golčina Tufana za remi u istanbulskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.03.21. | 19:04

Bešiktaš prokockao vođstvo dva minuta pre kraja utakmice – 1:1 (1:1)

Ne odustaje Fenerbahče od šampionske trke! Sapleo se u nekoliko navrata prethodnih nedelja, izgubio kora za gradskim rivalima, do 88. minuta je protiv Bešiktaša imao gol zaostatka i praktično bio otpisan, ali je odbio da umre! Najzaslužniji što je Fener i dalje u životu je Ozan Tufan, koji je “raketom” u finišu utakmice doneo bod svom timu u istanbulskom derbiju – 1:1 (0:0).

Mogao je vezista Fenera da bude apsolutni heroj, pošto je nakon izjednačujućeg pogotka imao još dve odlične prilike da iskreira potpuni preokret, ali su njegove udarce zaostavljali, prvo Destanoglu, a potom i Domagoj Vida.

Nakon svega viđenog reklo bi se da ekipa Erola Buluta nije ni zaslužila više od boda, jer sve do finiša utakmice nije ozbiljnije pretila.

Bešiktaš je u vođstvo doveo Vida na startu drugog poluvremena, nakon što su njegovi saigrači (Abubakar, Hačinson i Gezal) u prvom propustili nekoliko poluprilika. Centrirao je Gezal u 48. minutu iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, Vida se uvukao između čuvar i loptu sa pet metara prosledio u mrežu.

Mogao je domaćin sredinom drugog dela da duplira prednostm, ali su nekoliko kontranapada svojom neodlučnošću upropastili Abubakar i Gezal.

Delovalo je da će se izvući, ali ih je kazna ipak stigla. U 88. minutu Tufan je prihvatio dodavanje Čanera Erkina sa levog boka, namestio se i neodbranjivo gađao desni ugao Destanogluovog gola.

Bešiktaš je i dalje u značajnoj prednosti u odnosu na istanbulske rivale – od Galatasaraja ima tri boda više, od Fenerbahčea pet. Pride ima i utakmicu manje od oba pratioca.

TURSKA 1 – 31. KOLO

Karagumruk - Kajzeri 3:0 (1:0)